Radyofrekans tedavisi

Zamanı durduramasak da cildimizdeki olumsuz izlerini azaltabilmek için, birtakım tedavilere sıcak bakabiliriz.

Her geçen gün yeni bir tedavi ile tanışıyoruz. Bunlardan biri de; ‘Radyo Frekans’ tedavisi. Radyo frekans (RF) tedavisi, hastalarda herhangi bir kesi veya ameliyat izi oluşturmaksızın uygulanan, cerrahi olmayan, ağrısız bir tedavi yöntemidir. Etki alanları geniştir, yüz ve gıdı sarkmalarında, boyundaki yatay bantların giderilmesinde, karın ve kollardaki sarkma ve gevşekliklerin toparlanmasında, bölgesel incelme ve selülitin giderilmesinde, özellikle doğum ve diyet sonrası karında oluşan sarkıkların yok edilmesinde başarılı sonuçlar veren bir tedavi şeklidir. Uygulamanın yapıldığı kişiler daha genç, sıkı, güzel bir görünüme, çok kısa bir süre sonunda kavuşmaktadırlar.

Sistemde AMFLI (Automatic Multi-Frequancy & Low Impedance RF) teknolojisi ve radyo frekans dalgalarının selektif ısı etkisi birlikte kullanılmıştır. Bu etki ile cildin kolajen üretme kapasitesi artırılır. Acısız ve güvenli bir sistem olan RF cihazının cildin toparlanması ile ilgili olumlu etkileri, yüzlerce hasta üzerinde yapılan klinik deneylerle kanıtlanmıştır. Uygulamadan hem bayan hem de erkek hastalar faydalanabilirler.

5-10 seanslık kür olarak önerilen radyo frekansın etkileri işlemden hemen sonra görülmeye başlamakla birlikte, asıl sonuçlar 1-2 ay sonra gözlenmektedir.

Avantajları

– Kolajen fiberlerinin üretiminin artmasını sağlar. Sonuç, daha gergin görünümlü bir cilttir.

– Yüz, boyun ve dekoltede çok olumlu etki sağlanır.

– Güvenli, etkili, hassas, acısız bir yöntemdir.

– Tüm cilt tiplerinde güvenle uygulanabilir.

– Hastalar günlük aktivitelerine, uygulamanın hemen ardından dönebilirler.

– Kullanımı son derece kolaydır.

– Peeling, mezoterapi, botox gibi diğer kozmetik işlemlerle birlikte uygulanabilir.

Dermatolog Dr. Erçin Özüntürk

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 128 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,462 saniyede oluşturuldu.