Regl ağrılarına Civan Perçemi…

Regl ağrılarına Civan Perçemi…

Kadın Hastalıkları Uzmanı Dr. Nevzat Kılıçkıran, Civan Perçemi bitkisinin 15 – 55 yaş arası kadınların birçok sorununu çözebilecek kadar etkili olduğunu açıkladı.

Dr. Nevzat Kılıçkıran, Civan Perçemi ekstraktının tüm kadınlar tarafından tercih sebebi olabileceğini ifade etti.

Regl ağrılarına Civan Perçemi...Ayrıca Civan Perçemi bitkisi yüksek oranda östrojen içerdiği için kadınlarda cilt kırışıklıklarını engellemektedir. İnsan bedeninde östrojen azaldıkça cilt kırışıklığı başlar. Civan Perçemi organik bileşikler açısından oldukça zengin bir bitkidir. Uzun yıllar boyunca kanama durdurucu ve damar büzücü etkisinden dolayı, hemoroid tedavilerinde de etkili bitki olarak da bilinir. Hemoroid sorunu olanlar özellikle Civan Perçemi ekstraktını dahilen kullanabildikleri gibi, dış hemoroidde tampon olarak haricen uygulayabilirler.
Antienflamatuar ve spazmolitik özellikleri ile menopoz ve aybaşı dönemi ağrılarında etkilidir. Geniş yelpazeli olarak gram (+) ve (-) mikroorganizmalar ve Candida türü mantarlara karşı bakterisid , bakteriostatik ve antimikotik etkileri ile, jinekolojik enfeksiyonlarda başarı ile kullanılır.

Tüm kadınlara önerim; bu kadar güçlü etkileri olan ve sanki bayanlar için yaratılmış gibi görünen bu harika bitkinin varlığını keşfetmeleri ve doğal yollardan birçok sorunlarının nasıl çözülebildiğini görmeleridir.

Ayrıca bu bitkinin meme kanserini önlemede çok büyük bir rolü de vardır. İtalya Milano Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada Civan Perçemi, östrojen aktivitesini arttırdığı belirtilmiştir. İçerindeki Apigenin ve Luteolin etkin maddeleri östrojen reseptörlerini ( α ve β ) aktive etmektedir. Yüksek orandaki östrojen içeriği oluşmamış meme kanserlerinin önlenmesinde oldukça etkilidir.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 131 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,485 saniyede oluşturuldu.