Rus gelinleri çıldırtan sorular…

 

Evlenerek Türkiye’ye yerleşen Rus kızlarına en fazla sorulan sorular şunlar: Evlenerek Türkiye’ye yerleşen genç kızlar, Rusya’ya ilişkin önyargılardan kaynaklanan basmakalıp sorulara muhatap olmaktan yakınıyor…

İnternetteki “turkey.ru” sitesi başta olmak değişik forumlarda Türkiye’deki yaşamlarına ilişkin deneyimlerini paylaşan genç kızlar hemen hemen her karşılaştıkları kişinin kendilerine aynı soruları yönelttiğini söylüyor.

Yakınları tepki gösteriyor

Ruslara Türkiye’de en çok sorulan soruların başında, “Rus kızları neden hep güzel olur” geliyor. Ancak soruyu yöneltenler hemen ardından, “Öyle ya sizin oraları soğuk!” diyerek yanıtı da kendisi veriyor. Genç kızlar, Rusya’da da benzer önyargılar ve bilgi azlığı bulunduğunu, bir Türkle evleneceğini öğrenen yakınlarından, “Deli misin, seni satar!”, “Dikkat et, bak sonra çocuğunu elinden alır”, “Kaçıncı karısı olacaksın?”, “Şimdi saçını siyaha mı boyayacaksın?” ve “Çarşafa mı gireceksin?” türü tepkiler aldıklarını anlatıyor.

‘Neden Rus kızların selüliti olmuyor?’

Rusların Türkiye’de sıklıkla karşılaştıkları diğer sorulardan bazıları şöyle:

– Saçın orijinal mi?(boya mı?)

– Nerelisin?

– Normal Rus musun, beyaz Rus mu?

– Moskova nerede?

– Neden buraya geldin, Rusya’da iş mi yok?

– Evlenmek için mi geldin? Rusya’da erkek az değil mi?

– Sizin oralarda kedi, köpek var mı?

– Aaa siz de mi çay içiyorsunuz?

– Komünizm mi iyiydi, şimdi mi?

– Domuz eti yiyor musunuz?

– Hıristiyan olmak mı iyi Müslüman olmak mı?

– Nasıl yani, Rusya’da da mı ütü var?

– Rus kızların neden selüliti olmuyor?

– Neden 30’undan sonra çöküyorsunuz?

– Türk erkekleri çok yakışıklı değil mi?

Film olmuştu

2002 yılında “Rus Gelin” isimli bir de sinema filmi çekildi. Senaryosunu Umur Bugay’ın yazdığı, Zeki Alasya’nın hem yönettiği, hem de Metin Akpınar ve Tatsyana Tsvikeviç’le başrol oynadığı “Rus Gelin” filminde, Moldovya’dan gelen dünya şampiyonu güzel okçunun Türkiye adına yarışabilmesi için yaptığı formalite evlilik ve ardından yaşanan komedi beyazperdeye aktarıldı.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,568 saniyede oluşturuldu.