Rutininizi değiştirin…

Rutininizi değiştirin…
Seks hayatınızdan sıkıldıysanız uzmanların verdiği ipuçlarına bir göz atın.

Seks hayatınızdan sıkıldınız mı?
Tam olarak ne, nasıl ya da ne zaman olduğunu bilmiyorsunuz. Eskiden yatakta çok eğlenirdiniz ama birden bire seks hayatınızın eskisi kadar keyifli olmadığını fark ettiniz. Bazen televizyon izlemenin bile daha zevkli olduğunu düşünüyorsunuz. Her şey çok öngörülebilir. Heyecan, hatta tutku ölmüş durumda.

İşin aslı seksi seviyorsunuz. Ve partnerinizi de… Peki sorun ne? “Can sıkıntısından kötü vücut imajına, iyi bir seks hayatı sahibi olmak için pek çok duygusal engel bulunmaktadır” diyor Chicago’da Berman Merkezi’nin direktörü, Seks Terapisti Laura Berman. “ İyi haber, bunları aşabilir ve şehvetinize geri kavuşabilirsiniz.”

Ateşi alevlendirmeye hazır mısınız? Aşağıdaki hamlelere bir göz atın:

1- Çıplak halinizi beğenin
En iyi seks hayatı olan kadınlar, vücutları hakkında kendilerini iyi hissedenlerdir diyor New York’ta bir seks terapisti ve Fearless Sex’in yazarı olan Dr Joy Davidson. “Kendilerini güçlü ve seksi görürler.” Ama ne yazık ki kadınların yüzde 80’i negatif beden imajından muzdarip.” Genellikle bir kadın kendisine baktığında, gözleri genellikle sorunlu bölgelerine kayar” diyor Berman. “Bu duyguyu yatak odalarına taşırlar ve partneri ona ilgi göstermeye kalktığında ‘Çok şişmanım!’ diye düşünürler.”

Vücudunuza olan güveninizi arttırmak için, kendinize bir gerçeklik onayı verin. Bir daha dışarı çıktığınızda, çeşitli şekil ve boyutlardaki tüm çekici kadınlara göz gezdirin. Ve kendinize şunu hatırlatın: İdeal diye bir şey yok. Güzellik farklı formlarda şekillenebilir. Sonra da partnerinize vücudunuzda neleri sevdiğini sorun ve söylediklerini not alın. Listeyi her sabah okuyun. Son olarak, kendinize iltifat edin. En az haftada bir, aynanın önünde çıplak kalın ve favori özelliklerinize odaklanın. Her birine dokunun ve neden sevdiğinizi yüksek sesle söyleyin, bu duygularınızı güçlendirmek için yardımcı olacaktır, diyor Berman.

2- Zihin – beden bağlantısı kurun
Hayatınızda, vücudunuz ile tamamen uyum içinde olduğunuz anları düşünün. Örneğin, ilk uzun koşunuzu bitirdikten sonra tüm vücudunuza kan pompalanırken ya da yoga yaparken vücut – zihin uyumunun doruk noktasında…

Bu anlar yeterince sık yaşanmıyor olabilir. “Bir kadın negatif bir özeleştiriye sahip olduğunda, vücudunun nasıl hissettiğini görmezden gelme eğilimindedir” diyor Berman. Bağı yeniden kurmak için bedeninizin iyi hissetmesini sağlayan günde en az bir şey yapın; örneğin kendinizi bir masaj ile şımartın ya da size çok yakıştığını düşündüğünüz bir kıyafetinizi giyin. “ Eğer vücudunuzu ve kapasitesini hissederseniz, doğal olarak daha şehvetli olursunuz.”

3- Sekse tövbe edin
Ekstrem bir öneri, evet, ama oldukça etkili. Çünkü kendinize bir şey yasakladığınızda, onu çok daha fazla istersiniz. Aynı şey yatak odası için de geçerlidir; özellikle de partnerinizle bir süredir beraberseniz ve cinsel hayatınız monotonlaştıysa. Oyunun sonuna odaklanmak yerine, seksin duygusallığının tadını çıkarmayı öğrenin. Kendinizi ve partnerinizi kışkırtın. Soyunun, ışıkları kısın ve birbirinizin vücudunu keşfe çıkın. “Birbirinize dokunduğunuz zamanlarda, sevgi ve duygusallık iletişimine konsantre olun” diyor Berman. “Alıcı taraf olduğunuzda, her dokunuşu derinden hissetmeye çalışın. Bu yepyeni bir seviyede birbirinizi yeniden tanımanıza yardımcı olacaktır.” Dayanabiliyorsanız, kendinizi frenleyin ve bir iki kez sadece ön sevişme ile yetinin, arzuyu biriktirin.

4- Birkaç heyecan ekleyin
Birlikte birkaç sene geçirdikten sonra yatakta tembelleşmek kolaydır. Ama ikiniz de daha iyisini hak ediyorsunuz. “Eğer ilişkiniz için enerji harcamazsanız, ondan yeterince enerji alamazsınız” diyor Davidson. Araştırmalar, yeni ve maceracı faaliyetlerin beynin dopamin üreten bölgesini uyarabildiğini göstermektedir. Dopamin, cinsel istek için önemli bir rol oynayan nörotransmitterdir. Yatak odası dışında bir şeyler yapın ve dopamin seviyesinin, dolayısı ile cinsel dürtülerinizin, nasıl bir havai fişek gibi yükseldiğini görün. Partnerinizi kaya tırmanışı ya da rafting gibi kalp atışlarını arttıran aktiviteler yapmaya teşvik edin. “ Birlikte yeni ve heyecan verici bir şey yaşamak, ilişkinizin başında hissettiğiniz duyguları yeniden yakalamanıza yardımcı olur” diyor Berman.

5- Ona sizi nasıl baştan çıkarabileceğini söyleyin
“Söz konusu seks olduğunda, erkekler sizin parlak zırhlar içindeki şövalyeniz olmak ister – size kendinizi neyin iyi hissettirdiğini bilmeyi arzularlar” diyor Berman. “Problem ise çoğu kadının kendi vücutları ile bağlarını kesmiş olmasından dolayı ne söyleyeceklerini bilmemeleridir.” Ona ve kendinize yardım edin, sizi nelerin baştan çıkardığını keşfedin ve bunu paylaşın. Sözlü tasvir edemiyorsanız, elinden tutun ve nerenize dokunmasını istediğini yönlendirerek gösterin.

6- Rutininizi değiştirin
Stresli olduğunuzda, kendinizi seksi hissetmeniz imkansızdır. Bunun sebebi, bir kadın kronik gerginlik yaşadığında, vücudunun seks hormonu olan testosteronun etkilerini sıfırlayan oksitosini yüksek düzeyde salgılamasıdır. Sonuç olarak, libido düşer. Cinsel pilleri şarj etmek için, yoğun gündelik hayatın etkilerinden kurtulmanızı sağlayacak değişiklikler yapın, diyor Berman. Bu üniversite yıllarında en sevdiğiniz grubu dinleyip, bağırarak şarkılarına eşlik etmek ya da kızlarla dışarı çıkacağınız bir gece için genelde giymediğiniz tarzda topuklu ayakkabılar almak gibi basit bir şey bile olabilir. Rahatlamış ve iyi hissettiğiniz zaman, seks yine olasılık dahilinde görünmeye başlayacaktır.

7- İlk hamleyi yapın
Virginia Üniversitesi’nde yapılan yeni bir çalışmaya göre, bir kadının evliliğindeki mutluluk belirleyicisi kocasının duygusal taahhüdüne bağlı. Eğer birlikte kaliteli zaman geçiriyorsanız, mutlusunuzdur. Ama aranızdaki bağda kopukluk olduğunda, ilişkiniz ve seks hayatınız zarar görür. İşte nedeni: Sevişmek için ilham almanıza yakınlık hissetmeniz sebep olur ve partneriniz size yakın hissetmek için seks yapmaya ihtiyaç duyar. Bu döngüyü nasıl kıracaksınız? İlk hamleyi yapın, diyor Berman. “Çöpü dışarı çıkardığı için ona teşekkür etmek gibi basit bir şey yapın. Ona biraz şükran gösterdiğinizde, bu büyük bir bağlanma yaratabilir.” Karşılık olarak, ihtiyaçlarınıza daha duyarlı olacaktır.

8- Ev işlerini ön sevişmeye çevirin
Bu çağda bile, kadınlar zamanlarının çoğunu ev işleri ve çocuk bakımına harcamaktadır. Havaya girememeleri yorgunluktan kaynaklanabilir. Washington Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre, erkekler evde daha çok zaman geçirdiğinde, kadınlar ilişkiden daha memnun oluyor ve daha çok seks yapmak istiyor. “Erkeklerin bilmesi gereken tek şey ev işlerine yardımcı olmanın ön sevişme yerine geçebildiğidir” diyor Berman.

9- Evden kaçın
Arada sırada kaçmanın iyi olduğunu biliyorsunuz; işten, çocuklardan, gündelik sorumluluklardan kaçın ve birbirinize odaklanın. Eğer tüm hafta sonu ortadan yok olamıyorsanız, bir akşam yemeğe çıkın. Ama şartları biraz değiştirin: Daha önce hiç gitmediğiniz bir yer seçin. Daha önce bulunmadığınız bir ortamda olmak, onun farklı bir tarafını görmenize ve aşık olduğunuz insana yeniden ilgi duymaya başlamanıza sebep olabilir. “Onu daha seksi bulmanızı sağlayacak yeni bir şey görebilir ya da öğrenebilirsiniz” diyor Berman.

10- Gelmiş geçmiş en iyi seksin sırrı…
Eğer egzersiz yapmak için başka bir sebebe ihtiyacınız varsa, şunu düşünün: Egzersiz, seks hayatınızı canlandırmak için harika bir yoldur. “ Sadece vücudu değil, sinir sistemini ve beyni de uyarır” diyor Davidson. “Yani fizyolojik olarak daha uyarılmış ve sekse daha açık olursunuz.” Egzersiz, kardiyovasküler sistemi güçlendirir, dolaşımını ve doğru yerlere kanı akışını artırır. Aynı zamanda ruh halinizi yükselterek stresten uzaklaştırır ve özgüveninizi güçlendirir. Egzersiz size başarı ve gurur duyguları yaşatır, diyor Berman. “ Sürekli hale getirdiğinizde, kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.”

En çok konuşulan 9 seks pozisyonu!

Tek ayaklı leylek!
Sadece bir bacağınız havadayken vücudunu size daha çok yaklaştırabilir. Bu her iki taraf için de daha zevk verici olacaktır. Çünkü hem daha aktif olabilirsiniz hem de klitorisinizin daha fazla uyarılması için ihtiyacınız olan alan açılmış olur.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,700 saniyede oluşturuldu.