Sabah daha güzel uyanmanın 10 yolu…

Sabah daha güzel uyanmanın 10 yolu…

miz cildimize yansır. Daha genç ve sağlıklı görünen bir yüz için uymanız gereken 10 öneri

Erken yatabildiğiniz birkaç günde bile uyanır uyanmaz aynaya bakmak sizi korkutuyor mu? Sabah daha güzel uyanmanın 10 yolu...Gerçekten kim güzel uyanıyor, değil mi? Güzellik uykusu aslında bir efsane ya da sadece uyku saatinizle ilgili değil. Uyuduğunuz saat tabii ki önemli ama kaliteli olduğu sürece. Ne de olsa ektiğinizi biçiyorsunuz… Gerçekten uykudan kalktığında yenilenmiş ve dinlenmiş görünen kadınlar bazı hileleri ve malzemeleri kullanıyor. Ünlülerin estetisyeni Renée Rouleau sizin de aynı şeyleri yapabileceğinizi söylüyor. İşte Renée Rouleau’dan sabahları daha güzek uyanmanız için öneriler…

Yüzünüzü yıkayın ve cilt bakım rutininizi tamamlayınSabah daha güzel uyanmanın 10 yolu...

Geceleri bedeniniz kendini tamir etmeye çalışır. Günün yorgunluğundan sonra cildinizi yenilemek için uğraşır. Yaşlanmaya karşı vücudunuz savaşırken yatağa girmeden önce, cildinizdeki yağı, bakterileri ve makyajı iyice temizlemeniz gerekir. Cildinizi yıkayın, peeling yapın, tonikleyin ve nemlendiriciden önce anti-aging etkisi olan bir serum uygulayın.

Temel içeriklere dikkat edin

Glikolik asit, retinol, peptid, kırmızı deniz yosunu ve dermaxyl kolajen üretimini artırır. Beyaz çay ekstresi, azulen ve papatya gibi rahatlatıcı içerikler iltihap karşıtı bir rahatlatma sağlar.

Stratejik şekillerde uyuyunSabah daha güzel uyanmanın 10 yolu...

En iyi uyuma şekli sırtüstü yatmaktır. Bu şekilde yüzünüz yastığa değmez, bu şekilde kırışıklar oluşmaz. Aynı zamanda yastığınızın yüksek olması da yüzünüzde kan dolaşımını artırarak gözaltı torbalarının azalmasını sağlar.

Yastığınızla yüzünüzü ezmeyin

Yüzüstü yatmak yılda yaklaşık 2500 saat boyunca yüzünüzü ezmek anlamına gelir ve bu cildinize kırışık yerleştirmeye benzer. Ben yan yatıyorum, firm yastık kullanıyorum ve kafamı stratejik bir şekilde yerleştiriyorum, bu şekilde suratım asla yastığa değmiyor. Öbür türlü yaşla beraber gelen burun kenarını ağız kenarına bağlayan kıvrım kırışıklıkları azdırırım. Bunlar derin kırışıklıklar ve “marionette” ya da “parantez” çizgileri olarak da bilinirler. Ne zaman gülseniz ya da kahkaha atsanız dudağınızın köşelerinden belirirler.

İpek yastık kullanın

Bu, ekstra kayganlık sağlayarak saç kırılmasının ve kırışık oluşmasının önüne geçer.

Şişlikleri azaltınSabah daha güzel uyanmanın 10 yolu...

Adım 1: Bir kabı soğuk suyla doldurun ve 15 kalıp buz ekleyin.
Adım 2: Suya 1/3 bardak doğal hamamelis yağı ekleyin. Alkol içermemesine dikkat edin.
Adım 3: Yüzünüzü 10 defa suya batırın ve çıkarın (sadece yüzünüze serpmeyin). Soğukluk kılcal damar görünümünü azaltır ve dolaşıp sisteminizi uyarır. Hamamelis ise iltihap karşıtı ve şişlik azaltan etki gösterir.

Rutininizi mevsimlere uydurun

Sıcak havalarda daha hafif veya jel yapıda bir nemlendirici kullanmak tıkanmış gözenekleri azaltmaya yardımcı olur. Kışınsa cildi nemlendirmek en önemli şey. Gece kreminize birkaç damla yağ eklemeniz kış boyunca hem cildinize ekstra nem sağlar hem de ısıtıcıların yarattığı kurumaya karşı bir kalkan oluşturur.

Bir hava nemlendiricisine yatırım yapınSabah daha güzel uyanmanın 10 yolu...

Hava kuruduğunda, nemlendiriciyi çalıştırmak cildinizin nem kaybetmesinin önüne geçer.

Huzurlu bir uyku için ortam hazırlayın
Yatak odanızı rahatlamak ve günlük stresten kurtulmak için bir vaha haline getirin. Telefon ve televizyon yatak odanızda olmamalı.

Yeterince uyuyun

Uykusuzluk cildinizin solgun ve yorgun görünmesine sebep olur; çünkü dolaşımınız bozulur. İyi bir gece uykusu çekmek çok önemli. Çünkü uyku eksikliği cildinizdeki akne, egzama, sedef hastalığı gibi sorunları ağırlaştırabilir. Sakın unutmayın: Yorulduğunuzda yorgun görünürsünüz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,491 saniyede oluşturuldu.