Sabahları erken kalkmanın kariyeriniz için yararları…

Sabahları erken kalkmanın kariyeriniz için yararları
Erken kalkmanın sağlığa birçok faydası olduğunu biliyoruz. Peki ya kariyeriniz ve başarıya ulaşmanız için faydalarını biliyor musunuz?

Basarili kariyer icin erken kalkmanin onemi

Hepimiz erken kalktığımızda kendimizi zinde hissettiğimiz konusunda hemfikiriz. Erken kalkmak, zindelik kazandırmanın yanı sıra başarının üzerinde de birçok olumlu etkiye sahip.

Erken kalkmanın, dikkatinizi dağıtan etkenleri azaltması, yaratıcılığınızı arttırması gibi sizi başarıya ulaştıracak birçok etkisi var. Yazımızı okuyunca siz de alarmınızı birkaç saat öncesine kuracaksınız.

Trafiğe takılmazsınızSabahları erken kalkmanın kariyeriniz için yararları...

Büyükşehirlerin en büyük sorunu trafik. Özellikle çalışanlar için trafik en büyük bir problemlerden biri. Sabah işe gidiş için harcadığınız zamanı, biraz daha erken yola çıkarak işleriniz için değerlendirebilirsiniz. Sabah trafiğine girmemek, güne daha pozitif bir başlangıç yapmanızı da sağlayacak.

Daha verimli çalışırsınızSabahları erken kalkmanın kariyeriniz için yararları...

Hepimiz çalışma saatleri içinde vaktimizin büyük kısmını gelen mailleri kontrol etmeye, telefonlara cevap vermeye ya da sosyal medyaya göz gezdirmeye harcıyoruz. Erken kalkıp iş başına geçtiğinizde, tüm bu dikkat dağıtıcılar olmadan ne kadar verimli çalışabildiğinize siz de şaşıracaksınız.

Daha yaratıcı olursunuzSabahları erken kalkmanın kariyeriniz için yararları...

Çevrenizde dikkatinizi dağıtanlar olduğu müddetçe yaratıcılığınızı kullanmak neredeyse imkansız. Gün sonuna kadar yorulan beyniniz yeni fikirler ortaya çıkarmakta zorlanmıyor mu? Sabahları erken kalmak, projelerinizle ilgili çok daha yaratıcı fikirler üretmenize yardımcı olacak.

Erken varan kazanırSabahları erken kalkmanın kariyeriniz için yararları...

Patronunuz ofise vardığında sizin çoktan işinizin başına geçtiğinizi görürse, işinize ne kadar bağlı olduğunuzu anlar. İşinize olan bağlılığınız ve çalışma azminiz onun gözüne girmenizi sağlar. Çalışma arkadaşlarınızla aranızda bir rekabet söz konusuysa, bu çalışma azmi işinize çok yarayacak.

Spora vakit ayırabilirsinizSabahları erken kalkmanın kariyeriniz için yararları...

İşe gitmeden önce spora birkaç saat vakit ayırmak hepimizin hayali. Sabah sporu sadece vücudunuz için değil, aynı zamanda zihniniz için de oldukça önemli. Sabahları bir saat erken kalkıp yapacağınız spor, gün boyunca kendinizi daha zinde hissetmenizi sağlayacak ve uzun vadede size düzenli bir hayat tarzı kazandıracak.

Akşamların tadını çıkarabilirsinizSabahları erken kalkmanın kariyeriniz için yararları...

Sabah siz uyurken kaçırdığınız çok fazla şey olmuyor. Fakat bitmeyen işler nedeniyle iş çıkış saati geldiği halde, hala çalışmak zorunda olduğunuzda dışarıda sizi bekleyen çok şey oluyor. Arkadaşlarınızla gidebileceğiniz bir yemeğin ya da sinema seansının ofiste kalıp çalışmaktan çok daha eğlenceli olacağı kesin. Üstelik erken biten işler sayesinde ofisten biraz erken kaçıp şehrin tadını çıkarabilirsiniz.

Güne bir adım önde başlarsınızSabahları erken kalkmanın kariyeriniz için yararları...

Hepimiz biriken işlerin üzerimizde nasıl bir stres yarattığının farkındayız. Güne stresle başlamanın pek de verimli sonuçları olmuyor. İşe erkenden başlamanız sizi rahatlatacak ve stres altına girmenizi önleyecek. Sabah hallettiğiniz işlerin tatmin duygusuyla, günün geri kalanında da oldukça başarılı işlere imza atacaksınız.

Hayatınızı düzene koyabilirsinizSabahları erken kalkmanın kariyeriniz için yararları...

Geceleri yatağa girmekte zorlananlar, sözümüz size… Erken kalkmayı alışkanlık haline getirdiğinizde geceleri yatağa girmeden önce kaybettiğiniz zaman, size daha sağlıklı bir uyku düzeni olarak geri dönecek. Geceleri erken yatıp yeterli miktarda uyuduğunuz taktirde kendinizi ne kadar enerjik ve verimli hissedeceğinize siz bile şaşıracaksınız. Bu, iş hayatınızı gerçekten olumlu yönde etkileyecek.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 168 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,521 saniyede oluşturuldu.