Saç dökülmesini geride bırakın…

Saç dökülmesini geride bırakın

Dünyada giderek yaygınlaşan PRP tedavi yöntemi, diyet ve hamilelik dönemi sonrasında seyrekleşen saçlara 10 dakika süren seanslarla yeniden hayat veriyor.

TRANSMED Saç & Kozmetik Cerrahi Kliniği Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçı, hiçbir yan etkisi olmayan sistemin tek başına ya da saç nakli sonrası uygulanabildiğini belirtiyor.

Cilt bakımında en çok tercih edilen tedavi ve bakım yöntemi olan PRP (Plateletten Zengin Plazma) saç derisindeki sorunları da ortadan kaldırıyor. Erkeklerin en büyük kabusu olan saç dökülmeleri, günümüzde kadınlarda da sıklıkla görülüyor. Yapılan diyetler ve doğum sonrasında sağlığını kaybeden cansız ve mat saçlar, güzelliği olumsuz yönde etkiliyor. TRANSMED Saç & Kozmetik Cerrahi Kliniği, REVERSA adıyla uyguladığı PRP yöntemi ile saçlara yeniden hayat veriyor.

Saç dökülmesini geride bırakın

TRANSMED Saç & Kozmetik Cerrahi Kliniği Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçı, mevcut saçlarını koruma altına almak isteyen kişilerin ya da saç dökülme problemi yaşayanların REVERSA yöntemine başvurabileceklerini belirtiyor. REVERSA işlemi sırasında hastadan alınan kandaki platelet adı verilen hücreler filtre edilerek saçlı deriye veriliyor. Dr. Külahçı şöyle devam ediyor: “Platelet hücreleri sitokinler ve doku yenileyici biyolojik kimyasallar içeriyor. Bu yenileyici biyolojik malzemeler, kişinin kendi hücrelerinden oluştuğu için işlemin hiçbir yan etkisi bulunmuyor. Şifacı hücre olarak da tanınan plateletler, saç köklerinin de canlanmasını ve faaliyetlerinin hızlanmasını sağıyor. Sadece 10 dakika süren ve hiçbir ön hazırlık gerektirmeyen işlem sırasında saçlı deriye kıl kadar ince enjektörle bir miktar sıvı uygulanıyor Mezoterapinin kendi kan hücrelerinizle yapılmasına benzeyen işlemi FDA tarafından hekimin uyguladığı geçerli bir tedavi olarak görülüyor ve onaylanıyor .”

Diyet yapan genç kızların vitamin eksikliğinden dolayı sağlıksız saçlara sahip olduğunun altını çizen Dr. Melike Külahçı, doğum yapan kadınların da saçlarında oluşan seyrelmeye karşı PRP yöntemini uyguladıklarını söylüyor.

Saç naklinden sonra destek tedavi

REVERSA yöntemi, üç ayda bir üç defa tekrarlanıyor. Saç nakli işlemlerinden sonra ise saçın uzamasını hızlandırmak ve mevcut saçları güçlendirmek için üç ayda bir iki kez uygulanıyor. Sistem, genetik ya da mevsimsel sebeplerle seyrekleşmiş ancak tamamen dökülmemiş saçları olan erkek ya da kadınlara uygulanabiliyor. Transmed Araştırma Ekibi, REVERSA sistemi ile tedavi edilen hastalarda iki üç hafta içinde saç dökülmesinin durduğunu ve uygulama yapılan bölgedeki saçların üç ayda hacim kazandığını gözlemlediklerini belirtiyor. REVERSA, tıp dilinde ‘ALOPECIA AREATA’ adı altında geçen bölgesel saç dökülmesi hastalığının tedavisinde de kullanılıyor.

EDİTÖRE NOT:

REVERSA karışımı hastanın kendi kanından elde edilmiş doğal aktivatörlerinden oluştuğu için işlem sırasında ya da sonrasında herhangi bir alerjik reaksiyon ya da enfeksiyon riski bulunmaz. REVERSA işlemi içerisinde kullanılan ve uygulamanın temelini oluşturan PRP yani ‘Plateletten Zengin Plazma’ 1970’lerden beri tüm dünyada yara iyileştirmesini hızlandırmada kullanılan bir kan yan ürünüdür. Özellikle de geçtiğimiz 10 yıl içerisinde Amerika’da spor sektöründeki yıldız atlet ve beyzbolculara uygulanmış olması PRP’yi kamuoyunda bilinen bir tedavi yöntemi haline getirmiştir. PRP Amerika’da FDA devlete bağlı ‘Gıda ve İlaç İdaresi’ tarafından onaylanmıştır. Buna ilaveten REVERSA işleminde aktivatörler ile trombositlerden salgılanan proteinler, yine ‘otolog‘ yani hastanın kendi kanından üretilip yine kendisine verilen türdendir ve hücre çoğalmasına yardımcı olduklarına dair çok sayıda medikal literatür bulunmaktadır. REVERSA işleminin etkileri hastadan hastaya farklılık gösterebilir. Bu nedenle beklentilerde ölçülü olmalı ve tedavinin o

lumlu etkilerinin her hastada aynı derecede olmayabileceği unutulmamalıdır.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 169 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,479 saniyede oluşturuldu.