Saç kurutma makineleri saç diplerine zarar verir mi?

Saç kurutma makineleri saç diplerine zarar verir mi?

Hepimizin banyosunda bulunan saç kurutma makineleri hayatımızı kolaylaştıran ürünlerdir. Peki, bu makineler saçlarımızı kuruturken saç diplerine zarar verir mi?

Saç kurutma makineleri saç diplerine zarar verir mi?

Saç kurutma makineleri saç diplerine zarar verir mi?Saç dökülmesi insanların en çok karşılaştığı saç derisi problemidir. Günde 50-100 arasında saç teli dökülmesi normaldir ancak bu sayıdan fazlası rahatsız edici olabilir. yaşlandıkça zayıflayan saç kökleri sebebiyle bu sayı artar ve bazı kişilerde kellik görülür.

Yaşlanma ve diğer doğal süreçlerin yanı sıra Saçında kullandığımız ürünler de saç sağlığı için önemlidir. Dengesiz beslenme, stres, aşırı gün ışığı, ağır metaller ve bazı kimyasallar saçın yapısını bozar. Bunların yanı sıra saç kurutma makineleri de aşırı kullanıldığında saç diplerine zarar verebilir. Henüz yeni çıkmakta olan saçlar aşırı ısıya maruz kaldığında yapıları bozulabilir ve kırıklar oluşabilir.

Saçlarımızı kuruturken hırpalamamak önemlidir. Islak saç daha hassastır ve kolay deforme olur. Saçları çok yüksek ısı derecesinde kurutmamak gerekir. Kuruturken saçları elinizle aralamak önerilmektedir. Saç kurutma makinesini direkt olarak saç diplerine tutmamak gerekir. Banyodayken sıcak suya maruz kalan saç dipleri kurumaya meyillidir. Saç kurutma makinelerinden gelen yoğun ısı da bu süreci hızlandırır.

Saç bakım uzmanları kurutma makinelerinin orta ayarda kullanılmasını önermektedir.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 131 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,542 saniyede oluşturuldu.