Saç örgüsüne hacim vermenin 8 yolu…

Saç örgüsüne hacim vermenin 8 yolu…

Saçlarınızı örmekten hoşlanıyor ancak sönük olduğunu mu düşünüyorsunuz? Sizin için hazırladığımız önerilere kulak verin.

1. Saç pudrasıSaç örgüsüne hacim vermenin 8 yolu...

Gevşek bir örgü yaptıktan sonra saç pudrasını serpin ve parmak uçlarınızla dağıtın. Ardından örgünüzü parmaklarınızla hafifçe çekerek hacim kazandırın. Oldukça doğal bir görünüm elde edeceksiniz.

2. Kuru ŞampuanSaç örgüsüne hacim vermenin 8 yolu...

Saçlarınız açıkken uygulamayı tercih edin. Saçınız temizse daha etkili sonuç alırsınız. Temiz saçlara uyguladığınızda daha hacimli görünmesini sağlayacaktır. Kuru şampuan uygulamadan önce saçlarınızı taramayın. Özellikle saçlarınız kirliyse sebum üretimi artacak ve ürün ne kadar iyi olursa olsun yağlı görünümden kurtulamayacaksınız.

3. Saç ekleyinSaç örgüsüne hacim vermenin 8 yolu...

Saçlarınız çok ince ve cansız ise özellikle ensenize takacağınız postişler saçlarınıza yoğunluk kazandırabilir.

4. Sık bir fırça ile kabartınSaç örgüsüne hacim vermenin 8 yolu...

Çok sık bir fırça ile saçlarınızı kabartarak dolgun bir örgü elde edebilirsiniz. Özellikle uzun saçlar için ideal olan bu kullanım saçınızı kabartacak ve hacimli bir görünüm kazandıracak.

5. Yeni bir örgü deneyinSaç örgüsüne hacim vermenin 8 yolu...

Hep aynı tarz örgüler denemeyin. Saçlarınızı farklı şekilde ayırın, her zaman sık örüyorsanız bu sefer bol bırakın. Rutinin dışında denediğiniz her şey saçınızı farklı gösterecek. Özellikle gevşek örgülerle bunu sağlayabilirsiniz.

6. Maşa yapınSaç örgüsüne hacim vermenin 8 yolu...

3-4 cm çapındaki bir maşayla saçlarınızı kıvırdıktan sonra örgü yapmayı deneyin. Özellikle saçınız katlı bir kesime sahipse bu yöntem oldukça etkili olacaktır. Daha etkili dalgalar için maşa yapmadan önce saç köpüğü uygulayın.

7. Aksesuarlar takınSaç örgüsüne hacim vermenin 8 yolu...

Saçlarınıza değişik aksesuarlar takarak, kumaş veya kurdele sararak örgünüzü kalınlaştırabilirsiniz.

8. Serbest bırakınSaç örgüsüne hacim vermenin 8 yolu...

Örgünüzü tamamladıktan sonra ucuna lastik toka takmayın. Serbest bırakın ve aralıklarla örgüyü tekrarlayın. Ya da kendi saçınızı çevirerek toka gibi kullanabilirsiniz.

 

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,440 saniyede oluşturuldu.