Saçlarınız için yararlı besinler…

Saçlarınız için yararlı besinler

 

Saçlarınızın sağlığı ve güzelliği için sadece saç ürünleri kullanmak yeterli olmayabilir. Saçlarınızın

sağlığı ve canlılığı için yediklerimize de özen göstermemiz gerekir. İşte mükemmel görünen parlak saçlara sahip olmanıza yardımcı olacak 6 süper gıda;

Yoğurt;

Probiyotik değerler içeren yoğurt protein kalsiyum B vitamini ve mineraller bakımından da zengindir. Saçların nemlendirilmesine katkıda bulunan yoğurt aynı zamanda saç köklerini de güçlendirir.

Somon;

Somon balığı çinko omega 3 yağ asitleri bakımından zengindir ve sağlıklı saçlar için mutlaka tüketmeniz gereken bir gıdadır. Somondaki esans yağları saçlarınızın hızlı büyümesine yardımcı olur ve saç dökülmelerini önler. B3 vitamini ise saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırır ve saç diplerini besler.

Yumurta Sarısı;

Yumurta sarısı B7 B5 B6 B12 ve A vitaminleri bakımından zengindir. Saçlarınızın nemlendirilmesine yardımcı olan yumurta sarısı saçlarınızı güçlendirir.

Badem;

A B1 B2 B6 ve E vitaminleri bakımından zengin olan badem ayrıca bazı yağ asitlerini de içerir. Saçlarınızın güçlendirilmesine yardımcı olan badem ayrıca saçlarınız için ideal bir nemlendiricidir.

Havuç;

A vitamini deposu olan havuç saçlarınızın daha parlak görünmesine katkıda bulunur.

Ispanak;

C vitamini demir ve folik asit bakımından oldukça zengin olan ıspanak saç dökülmesini önler ve saçlarınızın daha sağlıklı büyümesini sağlar.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,512 saniyede oluşturuldu.