Sağlık çalışanlarına iyi haber…

Sağlık Bakanlığı’ndan görevde yükselme bekleyen sağlık çalışanlarına iyi haber geldi. Görevde yükselme sınavına girecek olan sağlık personeli görevde yükselme eğitimleri için başvurularını 1-10 Aralık tarihleri arasında yapacak. Ankara- Sağlık Bakanlığı, Veri Hazırlama Kontrol İşletmenliği, memur, şoför, şef, hastane müdürü, hastane müdür yardımcısı ve şube müdürü gibi kadrolar için 2 bin 829 kadro ihdası yaptı.

Görevde yükselme sınavı açılması için Bakanlık düzeyinde yoğun girişimlerde bulunan Sağlık-Sen, Bakanlığın, sınav için açılan kadronun üç katı oranında başvuru alacağını ve eğitimlerin de iller düzeyinde yapılacağını açıkladı.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, yıllardır görevde yükselme sınavı bekleyen personel için ilk kez bu büyüklükte kadro ihdası gerçekleştirildiğine dikkat çekti. Görevde yükselme sınavı ile birlikte, önemli bir mağduriyet konusunun çözüme kavuşacağını kaydeden Kaçar, fiilen veri hazırlama kontrol işletmenliği, memur, şoför ve şef görevlerini yürüttükleri halde, kadroları Yardımcı Hizmetler Sınıfında olduğu için ekonomik ve özlük hakları noktasında kaybı olan binlerce sağlık personelinin olduğu bilgisini verdi. Kaçar, “yıllara dayanan geçmişi bulunan bir çok sorunun istenildiğine çözülebileceğini gösterdik” şeklinde konuştu.

Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün yaptığı duyuruya göre, görevde yükselme sınavı için açılan 2829 kadronun dağılımı şöyle: Veri Hazırlama Kadrosu (2000), Memur (250), Şoför (250), Şef (250), Hastane Müdürü (25), Hastane Müdür Yardımcısı (25) ve Şube Müdürü (29).

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,627 saniyede oluşturuldu.