Sarışın sevgilisi olan yandı…

Esmer hemcinslerine oranla sarışın kadınların gece bir yere giderken hazırlanmalarının daha uzun sürdüğü ortaya çıktı.Esmer hemcinslerine oranla sarışın kadınların gece bir yere giderken hazırlanmalarının daha uzun sürdüğü ortaya çıktı.

Yapılan araştırmalar sonucu sarışınların günde toplam 72 dakika, esmerlerinse 66 dakika boyunca hazırlandıkları tespit edildi. Buna göre özel günler için sarışınlar yılda tam olarak 22 gün, esmer kadınlarsa 19 gün giyim kuşamla, saçla başla ve makyajla uğraşıyor.

Gazseteport`un haberine göre, araştırmada ortaya çıkan sonuçlar bununla da sınırlı değil. Sarışınlara iyi haber! Sarışın kadınların diğer hemcinslerine göre çok daha iyi bir sosyal hayatı var. Bu kategorideki kadınlar ayda ortalama üç defa arkadaşlarıyla dışarı çıkarken, daha koyu renk saçlılar, bir ya da iki kez ancak çıkıyor.

Araştırmayı yürüten `Goody Saç bakımı` direktörü Rose Marie Jarvis, `Alışkanlık olarak, sarışınların saçlarında aynı derecede parlaklığı yakalaması için diğerlerine göre daha fazla çalışması gerekiyor. İlginçtir ki, bu tipteki kadınların hazırlanmasının daha uzun sürmesi, onların saçlarına da ne kadar özen gösterdiğini açıkça belli ediyor. Güzel saç, kadının özgüveni için önemli bir ayrıntı. Bu arada sarışınların neden bu kadar eğlenceli oldukları da elde edilen tüm bu sonuçların en göze çarpan ayrıntısı` şeklinde konuşuyor.

3 bin kadın arasında yapılan araştırmada gece boyunca sarışınların hazırlanışı izlendi.

SAYILARLA SARIŞIN KADINLARIN HAZIRLANIŞI:

Buna göre sarışın kadınlar günde 16 dakika banyo yaparken, dişlerine 7, saçlarına ise 14 dakika zaman ayırıyor.

11 dakikayı makyaja, 11 dakikayı doğru kıyafete, 12 dakikayı ise traş olmak, ağda yapmak gibi ekstra `aktivitelere` ayıran sarışın kadınlar, 11 dakikayı da tırnak bakımına, manikür, pediküre harcıyor.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,448 saniyede oluşturuldu.