Seda’nın elma&kromu mu yoksa Nadide’nin lahana kapsülü mü zayıflatır?

Sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak için denemediğimiz diyet programı, içmediğimiz ot, yapmadığımız egzersiz, gitmediğimiz diyetisyen, hatta kullanmadığımız hap kalmadı gibi. Dünya insanının bu önemli sorununu gidermek için herkes elbirliği içinde çalışıyor!

Son olarak Avrupa’da 13 yıldır kullanılan elma&krom hapı ülkemizde de satışa sunuldu. Hem de anketlerde ‘en güvenilir ünlü’ seçilen Seda Sayan’ın tanıtım kampanyasıyla. Sayan, ‘Sevgili kardeşlerim, çoğumuzun derdi zayıflama’ diyerek başlıyor elma&kromu tanıtmaya ve hapın nasıl bir sistem içinde uygulanması gerektiğini bir bir sıralıyor. İyi bir pazarlama stratejisi olarak karşımıza çıkan bu duruma aslında hiç de yabancı değiliz. Daha geçtiğimiz yıl bu zamanlar zayıflamak isteyen bayanlara ‘mucize bir hap’ olarak lahana kapsülü sunulmuştu. Hem de yine ünlü bir yüz olan Nadide Sultan ile. Hap sayesinde 10 kilo verdiğini anlatan Sultan’ın ardından Oya Başar, Kenan Doğulu, Tarkan ve Semra Özal’ın da lahana kapsülü ile zayıfladığı konuşuldu. Hatta Madonna, Mariah Carey, Beyonce, Britney Spears, Claudia Schiffer ve Catherine Zeta Jones gibi dünyaca ünlü isimlerin de lahana hapı ile zayıfladıkları öne sürüldü. Peki, acaba Seda Sayan’ın elma&kromu mu yoksa Nadide Sultan’ın lahana kapsülü mü zayıflatıyor? Ya da üçüncü bir şık: Hap ile zayıflamak ne kadar doğru? Bu işin doğalı yok mu? Bu önemli konuya ilişkin iki önemli diyetisyen ile görüştük. Bunlardan biri diyetle beraber elma&kromu ve lahana kapsülü haplarını diyet listelerine yazan Dr. Alp Mamak, diğeri ise bu tür hapların hiçbirini önermeyen ünlü beslenme uzmanı Taylan Kümeli. Her iki uzmanı dinledikten sonra varın kararınızı kendiniz verin.,

Dr. Alp Mamak’tan kapsüllerle zayıflamak isteyenlere tavsiyeler…

İştahlılara elma&kromu bölgesel kiloya lahana kapsülü
Elma&krom zayıflamaya nasıl yardımcı oluyor?

Elma&krom’da elma sirkesi özü, kan şekerini dengeleyici krom, soya lesitini ve B vitamini kompleksleri var. Bunlar tokluk hissinin uzun süre kalmasını, insülin düzeylerinin daha sağlıklı olmasını ve kas kemik ağrısı, yorgunluk gibi rahatsızlıkların oluşmasını engeller. Yemekten 20 dakika önce alınması gerekir.

Bu ilacı herkes kullanabilir mi?

Şeker hastası ve insülin kullanan hastaların doktorlarına danışarak kullanması gerekir.

Diyetle birlikte mi yapılmalı?

Kesinlikle diyet ve egzersizle beraber yapılmalı. Üçü bir arada olduğu zaman hem bölgesel kiloların gitmesine hem de daha hızlı kilo kaybına sebep olur.

Diyetin çözüm olmadığı zamanlarda mı öneriyorsunuz?

En başından itibaren öneriyorum. Bu bir motivasyon tekniğidir. Hasta, kilo veremiyor, iştahını da kontrol edemiyorsa birinci haftanın sonunda diyet bozulmaya başlıyor. Hiç olmazsa diyetin bozulmadan devam etmesini sağlıyor.

Bu ilaçlarla ideal kilo verimi ne kadar oluyor?

Kişiden kişiye çok değişiyor. Ama benim hastalarımdan beklentim 4-8 kilodur.

Hangi hapları kimlere tavsiye ediyorsunuz?

İştah sorunu varsa, kan şekeri düzensizleşiyorsa, sürekli tatlı isteği varsa elma&kromu tavsiye ediyorum. Hem kan şekerlerini dengeliyor hem de içindeki B12 ile günlük yaşam düzenlerini bozmadan diyete devam edilmesini sağlıyor. Ancak uzun zamanlar değişik diyetler yapmış, kilosundan çok bölgesel sorunu belirginleşmiş kişilerde de lahana kapsülünü tercih ediyorum. Ama ikisini aynı anda kullandığım hastalar da oluyor.

Bu ilaçlarla kilo verirsek ömür boyu kullanmak durumunda kalırız
Dyt. Taylan Kümeli: Önemli olan kişinin kilo vermesi mi yoksa kilo verirken oluşturduğu beslenme ve davranış değişikliği mi? Bu tür çözümlerle kilo vermeye çalışırsak hayat boyu bu ilaçları kullandırmak durumunda kalırız. Bize önce beslenme hikâyesini ve vücut analizini yapıyoruz. Vücut yapısını ve spor yapıp yapamayacağını inceliyoruz. Ardından kişinin beslenme alışkanlığını dinliyoruz. Tahlil sonucunda mineral ve vitamin eksikliği varsa destekliyoruz. Bu tip ilaçlar kilo vermeyi hızlandırabilir. Kişiler kendi tercihiyle kullanmak isterse kullanır ama biz asla ve asla bu tip ilaçları önermeyiz. Ayrıca herkesin yöntemi birbirinden farklıdır. Ben yöntemler karşısında bir şey diyemem ama burada önemli olan karşındaki insanın ne düşündüğüdür. Biz beslenme uzmanıyız, bize gelen kişi beslenme danışmanlığı alır.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,461 saniyede oluşturuldu.