Seks Hayatınızı Nasıl Ateşlersiniz?

Haydi yüzleşin: Seks hayatınız değerini yitirdiğinde, eğlenceli buluşmalar ve iyi sohbetler ilişkinizi kurtarmayacaktır. Bu nedenle evliliğinizin geri kalanı gibi seks hayatınıza odaklanmanız fevkalade önemlidir. Nasıl seks hayatınızı ateşlersiniz?

Yatak odasındaki kıvılcımlar

seks7Bundan kurtuluş yok; seks çoğu evliliğin hayati bir parçasıdır. Herhangi biri sekse olan ilgisini kaybederse veya hiç istemezse ne olur? Araştırmacılar bu birleşmelerin başarısız sonuçlandığını olduğunu söylüyorlar (çiftlerin boşanmalarında paradan sonra birinci neden sekstir). Ama bu kadar da ileriye gitmeye gerek yok. The Sex-Starved Marriage (Sekssizlikten ölmüş evlilik) kitabında Michele Weiner Davis, ilişkinizi korumak ve seks hayatınızı geliştirmek için üç strateji önermiştir.

Kendin yap çözümü

Eşiniz sizi ne kadar çok sevse veya sizi memnun etmek istese de, sizinle aynı seks dürtülerine sahip olmayacaktır. Bu nedenle, eşinizin sizin için hazır ve her seks istediğinizde onu çağırabileceğinizi ummak saçma olur. Zaman zaman kendi ihtiyaçlarınızı tatmin edebilme sorumluluğunu almanız gerekir. Büyük olasılıkla, bunu zaten yapıyorsunuz ve bunu yapmanızı söylememe ihtiyacınız yok. Ancak, bu konuda kızgın olabilirsiniz ve bu hiç de adil değil.

Eşinizin cinsel ilişkinize daha fazla enerji sarf edeceğini umuyor olmama rağmen, yine de onun değil, sizin devrilmeye hazır olduğunuz bazı zamanlar olacaktır. Bu normaldir ve bunu kabul etmeniz gerekir. Eşiniz sizi ve ihtiyaçlarınızı anlamak ve sizinle ilgilenmek için elinden gelenin en iyisini yaptığı sürece sizin de farklılıklarınızı kabul etmek için daha çok uğraşmanızgerekir. Ve bu kabullenmenin bir kısmı da, gerektiğinde kendi kendinizle ilgilenmeyi ve bununla ilgili kendinizi iyi hissetmeniz gerektirir. Ve bu çoktan olmamışsa, çok yakında olacak demektir.

Çeşitlilik hayatın baharatıdır

Muhtemelen seks hayatınız rutine döndü. Eğer her zaman aynıysa, en seks düşkünü insan bile seksten bıkmış hale gelebilir. Eğer seks hayatınız için bu durum sözkonusuysa, işleri biraz renklendirmenin zamanı gelmiş demektir. Cinsel bıkkınlıktan kaçınmak için biraz yaratıcı olmanız gerekir. Yeni bir yer deneyin,bir otel odası kiralayın, yeni pozisyonlar deneyin, yeni iç çamaşırları alın, seksi bir video kiralayın, sıcak bir banyo, mumlar ve masajı deneyin. Çekingenliğinizi rüzgara bırakın, gitsin.

Kellie arzusunu kaybetmekten yakınıyordu çünkü uyarılmada sorun yaşıyordu. Orgazm olması oldukça uzun sürüyordu ve olduğunda ise geçmişte yaşadığı orgazmlar kadar kuvvetli olmuyordu. Kocası ona her yaklaşmaya çalıştığında kendini daha da isteksiz hissediyordu. Bunun yaşından kaynaklanıp kaynaklanmadığını merak ediyordu 52 yaşındaysa ve hormon destekleyiciler almayı bile düşünmüştü.

Kellie menapoz dönemindeydi ve cinsel sorunlarının ve isteksizliğinin kökeninde tamamen bu biyolojik sebepler yatıyordu. Ben aynı zamanda onun kocasıyla olan cinsel ilişkinin kalitesini de merak ediyordum. Kellie sıkıldığını itiraf etti. Sevişmeleri rutine dönmüş ve heyecan kalmamıştı. Seks sırasında kafası başka yerlerde olduğu için, uyarılma hissini edinmesi onu çok zorluyordu.

Ben de duyguları hakkında kocasıyla konuşmasını ve birlikte geçirdikleri zamanlarda biraz yenilik yapmalarını önerdim.

Kellie eskiden onu neyin tahrik ettiğinden bahsetti, giyinmek, evlerinde çeşitli yerler ve pozisyonlar ve bunları tekrar yapmayı kabul etti. Bir sonraki hafta Kellie geri geldiğinde, uyarılma problemi yaşamadığını belirtti. Eski güzel günlerdeki gibi birkaç kere orgazm olduğunu söyledi. Görüldüğü üzere, cinsel rutinden çıkmak tam da ihtiyaçları olan şeydi.Eğer herşey kötü giderse, aşırı derecede dürüst olun

Eşlerden birinin cinsel ilişkilerinden tatmin olmadığı için sonunda ayrılmaya veya aldatmaya kadar veren sayısız çift ile çalıştım ki. Bu alternatifleri de düşünmeniz gerekir. Aldatma ve boşanma berbat çözümlerdir. Adattığınızda, ilişki sizi geçici olarak tatmin etse de (ve edebilir de; yenilik muhteşem bir afrodizyaktır), uzun vadede sadece daha çok sorun yaratacaktır. Bir ilişki az tutkulu eşe bir alarm gibi gelse de, her zaman buna güvenemezsiniz. İlişkiler sadece evliliğinizi bitirir. Evliliğiniz sürse bile, bir ilişkinin sebep olduğu acı ölçülemez.

Boşanmak da iyi bir çözüm değildir. Aileleri sonsuza dek yok eder. Buna ilaveten, eğer çözmek yerine sorunlarınızdan kaçarsanız, cinsel olarak çok daha uyumlu bir eş bulabilirsiniz. Ancak hiçbir ilişki sorunsuz olmadığı gibi, kendinizi yeni bir problem yumağı içinde bulacaksınız. Çimler diğer tarafta gerçekten yeşil değildir, cinsel olarak daha çekici olsa da. Fakat, sekse daha düşkün kişi olarak, ipin ucunda olabilirsiniz. Başkasının hayalini kurabilir veya eşyalarınız toplayıp gidebilirsiniz.

Aldatmak mı ayrılmak mı diye karar vermeden önce size yalvarırım, eşinizin durumun ciddiyetini bildiğinden kesinlikle emin olun. Birşeyler değişmezse neler olabileceğini anlamasını sağlayın. Tartışmanın sıcağında onu tehdit etmeyin. Kötü sözler söylemeyin. Onu suçlamayın. Onu eleştirmeyin. Sadece eşinize sakince, cinsel
iştahınızdaki değişikliklerden dolayı, gerçekten yapmak istemediğiniz şeyleri yapmayı düşündüğünüzü söyleyin (veya mektup yazın).

Eşinize bunu bir tehdit olmadığını, fakat bundan başka ne yapacağınızı bilemeyecek kadar umutsuz olduğunuzu söyleyin. Eşinizden bir kez daha yardım isteyin. Sonra bekleyip neler olacağını görün.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,352 saniyede oluşturuldu.