Seksi Olmanın Sırları…

Seksiliğin sırrı

Seksi Olmanın Sırları…
Uzun bacaklar, dolgun kalçalar, büyük gözler… Yüzyıllardır çoğu erkek tarafından seksi bulunan bu kadınsal özelliklerin modası neden hiç geçmiyor dersiniz?

Dolgun dudak

Seksi Olmanın Sırları...
Kadınlar, dudakları ağzın içinde değil de dısında olan tek memeli! Zoologlar, dudakların kadının genital organlarının aynası olacak şekilde sonradan geliştiğine inanıyorlar. Çünkü vücudun bu her iki parçası da aynı büyüklük ve kalınlıkta ve seks anında her ikisi de genişleyip kanla doluyor.

Bu “genital eko” denen olay, erkeğe verilen ilk sinyallerden. Yapılan araştırmada erkeklerin yüzde 56’sı dolgun dudakları daha seksi buluyor ama biçimli olmak şartıyla!

Uzun saçSeksi Olmanın Sırları...

Sarışın kadınların, esmer kadınlara göre östrojen hormonlarının daha yüksek olduğu tespit edilmiş. Bu, erkek gözünde sarışınların daha verimli olarak kodlanmasına sebep oluyor.

İngiltere’de yapılan bir araştırmada, erkeklerin yüzde 74’ü uzun saçlı kadınları tercih ettiğini söylerken, sadece yüzde 12 si kısa saçlı kadınlar için oy kullanmış.

Büyük gögüslerSeksi Olmanın Sırları...

Göğüslerin boyutu doğurganlıkla doğrudan bağlantılı olmasa da, büyük göğüsler erkekler tarafından daha çekici bulunuyor.

Araştırma sonuçlarına göre erkelerin yüzde 59’u partnerinin göğüslerinin büyük olmasını tercih ettiğini gösteriyor.

Atletik vücutSeksi Olmanın Sırları...
1960’lı yıllarda zarafetin ve inceliğin sembolü olarak döneme adını yazdıran model Twiggy döneminden bu yana olabildiğince zayıf olmak için uğraşıyoruz. 1 haftada 3 kilo diyeti, karpuz diyeti, peynir diyeti, sadece basenleri eriten diyet, avokado diyeti vs vs…

Çünkü erkekler öyle istiyor! Peki, bundan gerçekten emin miyiz? Erkekler gerçekten de olabildiğince zayıf, bir deri bir kemik kadınlardan mı hoşlanıyor?

Bize göre evet! Ama bilim adamlarına göre kesinlikle hayır! Araştırma sonuçlarına bakılırsa, 21. Yüzyıl erkeğinin ideal kadın tipi, bundan 60 yıl öncekiyle neredeyse aynı.

California Üniversitesi tarafından toplam 100 denek üzerinde yapılan bir araştırma, erkeklerin çekici bulduğu kadınların özelliklerinin hemen hemen aynı olduğunu doğruluyor. İşte erkeklerin gözünden kadını kadın yapan özellikler…

Atletik bir kadın vücudu erkeğe, sağlıklı çocuklar taşıyabilecek ve gerekirse tehlikeden koruyabilecek bir dişi imajı veriyor.

Birçok erkeğin, dolgun vücutlu ya da kilolu bir kadını, zayıf bir kadına tercih etmesinin esas sebebi, vücuttaki daha fazla yağın daha iyi emzirme demek olduğunu içgüdüsel olarak bilmesi.

Dünyanın en seksi kadınlarından biri olan Marilyn Monroe, tam 44 bedendi ve hiç de zarif sayılmazdı!

Ayrıca…Seksi Olmanın Sırları...
Periyodumuzun 14 ve 18 inci günleri arasında, yani tam da yumurtlama döneminde, daha yüksek topuklu ayakkabılar ve daha çarpıcı kıyafetler giyeriz.

Ayrıca düz bir karın, yuvarlak kalçalar, düzgün ve kavisli bir sırt, uzun bir boyun yine erkeklerin kadınlarda seksi bulduğu özellikler…

Küçük burun

Seksi Olmanın Sırları...
Küçük bir burun, çocuksuluğu çağrıştırıyor ve erkekte koruma içgüdüsünü uyandırıyor. Çizgi film yaratıcılarının kız kahramanlarının gözlerini büyük, burunlarını ise küçücük yapması bir tesadüf değil.

Uzun bacaklarSeksi Olmanın Sırları...
Hiç düşündünüz mü uzun bacaklar neden daha seksidir? Bunun arkasındaki prensip aslında çok basit. Bir kadının bacakları uzadıkça bu iki bacağın birleştiği kısım göze daha çok görünür olur.

Bilim adamları eğer bir kadının cinsel organı kollarının altında olsaydı, bacaklara ikinci bir bakışın bile atılmayacağını savunuyor.

Doğal olunSeksi Olmanın Sırları...
Herşeyden önemlisi, seksi olmak için çok fazla uğraşırsanız, bunu asla beceremezsiniz. Sıfır makyaj ve sıfır dekolteyle bile, sadece kendiniz olarak ve karakterinizle ön plana çıkarak, erkeklerin başını döndürebilirsiniz. Çünkü kadın olmak bile başlı başına bir çekim unsurudur, bu gücünüzü kullanmayı bilin!

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,340 saniyede oluşturuldu.