Selülit ütülemekle geçmez…

SELÜLİT ÜTÜLEMEKLE GEÇMEZ!

Havalar ısındı diye sevinememenizin tek nedeni, selülitleriniz mi? Öylese bu yazıyı kaçırmayın!

BESLENMEYE DİKKAT
Zararlı yiyeceklerin hepsi selülitin yakını! Bu nedenle selülit problem yaşıyorsanız, beslenmenize her zamankinden daha fazla dikkat etmelisiniz!
• Yüsek yağ içeren yiyecekleri gördüğünüz anda kaçmalısınız. Genel yağ tüketimini azaltmalı ve günlük kalori alımını sınırlamalısınız. Fast food tarzı beslenmekten kesinlikle kaçınmalı, sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz.Selülit ütülemekle geçmez...
• Alkol ve sigaradan uzak durumalısınız.
• Tuz selülit oluşumuna da neden oluyor. Bu nedenle mümkün olduğunca tuzdan uzak durmalısınız.
• Su oranı yüksek gıdaları bol bol tüketmelisiniz. Bu ürünler arasında kavun, karpuz, üzüm ve marul bulunuyor. Su oranı yüksek olan bu besinler, selülit görünümüne karşı vücudu destekliyor.
• Balık ve balık yağının elastikiyeti artırıcı özelliği bulunduğu için bol bol tüketilmesinde yarar var.
• Makarna, beyaz ekmek, pirinç ve şekerli gıdalar kanda insülin seviyesinde dalgalanmalara neden olduğu için vücut yağ tutabiliyor. Bu nedenle tam tahıllı ürünler tüketmeye özen göstermelisiniz.
• Avokadonun içeriğindeki A vitamini ve vücuda dost yağ asidi vücudun yağ yakımını kolaylaştırıyor.
• Düşük yağlı veya yağsız süt ürünleri yüksek kalsiyum içerikleri sayesinde yağ yakımını hızlandırıyor.Egzersizden kaçmayın!
Selülitlerden kurtulmak için egzersiz yapmak şart. Vücudunuzun harekete geçmesi yağların yakılması için büyük önem taşıyor. Çok fazla egzersiz yapamıyorsanız günde 30 dakikalık kısa yürüyüşler yapabilirsiniz. Bacak, kalça ve alt bedeni çalıştırmak için aerobik ve bisiklet oldukça etkili egzersizler. Bunları haftada en az iki gün yapmalısınız.

Masaj yapın!
Selülit kremlerini ya da yağlarını masaj yaparak sürmek dolaşımı artırarak daha etkili olmalarını sağlıyor. Üst uyluklara iki elinizle yumuşak bir şekilde aşağıdan yukarı doğru kalçalarınıza kadar masaj yapabilirsiniz. Daha sonra derinizi sıkıştırmadan baş ve işaret parmaklarınızın arasına alın ile yoğurur gibi masaj yapmaya devam edin.Selülitten kurtaran yöntemler
CELLULAZE
Selülitin, tek seansta ve kalıcı olarak yüzde 70-80 azalmasını amaçlayan Cellulaze bir lazer yöntemi. Bu yöntem özel bir dalga boyuyla selülitli alanda hem fibröz bantları serbestleştirmeyi hem de fıtıklaşmış yağ dokularını eritmeyi amaçlıyor.

LİPOLİZ
Kadın ve erkeklerde en sık görülen sorunların başında olan bölgesel yağ fazlalıkları aslında göz ardı edilmeyecek bir sorun. Estetik, tıbbi ve cerrahi olarak bu sorunla ilgili mücadelede birçok yöntem bulunuyor. Bunlardan biri de lipoliz yöntemi. Lipoliz, özellikle bölgesel yağ fazlalıklarında o bölgeye, yağ dokusu içine yapılan ve yağ hücrelerinin boşalmasını sağlayan özel bir kokteylin enjeksiyonu. Bölgesel ve kalıcı yağ depolarını yok etmek için yararlanabileceğiniz bu yöntem bir kilo verme yöntemi değil. Doğum sonrası geri kalan yağ kitleleri, kol, bacak, boyun, karın, kalça yağları ve selülit vakalarında etkili olmayı amaçlayan bir yöntem.

LPG CELLU M6 KEY MODULE
LPG ile selülit tedavisi onbeş yılı aşkın bir süredir kullanılıyor. LPG, deri ve deri altı dokulara negatif basınç uygulanmasını sağlayan gelişmiş bir masaj metodu. Kan dolaşımını ve lenf drenajını düzenlemeyi, selülitli dokudaki fibröz bantları gevşetmeyi ve ödemi çözmeyi amaçlıyor. Uygulama selülit tedavisi dışında vücut kontürünü düzeltme, lokal inceltme, bölgesel zayıflama ile sarkık derinin elastikiyetini artırmak için de kullanılıyor. Ayrıca liposuction sonrası iyileşme sürecini hızlandırma ve düzensizlikleri ortadan kaldırma, diğer estetik ameliyatlar sonrası izlerin yumuşatılması ve düzensizliklerin giderilmesine de yardımcı oluyor.

KARBOKSİTERAPİ
Karboksiterapi, karbondioksit (CO2) gazının tedavi amaçlı deri altına enjekte edilerek dolaşımın ve dokudaki bölgesel metabolizmanın hızlandırılması işlemi anlamına geliyor.
Karboksiterapi, selülit, lokal yağlanma, ameliyat izleri ile cilt çatlakları tedavisinde, boyun, dekolte ve kol bölgesi ile el ve yüz derisinin toparlanması amaçlı kullanılabiliyor.

LENF DRENAJ
Lenf Drenaj uygulamasında vücuda basınç masajı yapabilen cihazlarla, dolaşımın hızlandırılması amaçlanıyor. Böylece damarlar arasında biriken sıvının giderilmesi için gerekli olan ortam hazırlanmış oluyor. Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasına, selülit tedavisine, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarının etkinliğini arttırmaya yardımcı bir yöntem. Seanslar 30 dakika olup seans sayısı kişinin problemine göre belirlenebiliyor.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 131 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,483 saniyede oluşturuldu.