Selülitsiz Bacaklar için Toksinlerden Kurtulun!

Selülitsiz Bacaklar için Toksinlerden Kurtulun!

Beslenme alışkanlıkları, hayat şartları, sürdürülen yaşam kalitesi ve yapılan birçok hata dokuların yaşam sağlıklarını bozuyor ne yazık ki. Bu da; yağların selülite neden olan lenf sıvılarının, açığa çıkan toksinlerin ve metabolitlerin dokularda birikmesine neden oluyor…

Beslenme şeklimize bağlı olarak zararlı maddelerin vücuda alınmasıyla da toksinler, dokularda birikerek hücreleri olumsuz etkiliyor. Selülitsiz Bacaklar için Toksinlerden Kurtulun!Prof. Dr. Dilek Demir Erol, toksinleri atmak için yaşam biçimimizi düzene oturtmak gerektiğini vurguluyor. Aksi halde oluşan ve dikkat edilmezse ilerleyen selülitlerle hayat boyu mücadele etmeniz gerekiyor.

Hücrelerin ve dokuların öncelikle bol oksijene, iyi bir dolaşıma, beslenme ve strese bağlı atıkların yeterli düzeyde vücuttan uzaklaştırılmasına ihtiyacı var. Prof. Dr. Dilek Demir Erol, selülitten kurtulmak için sindirim sistemimizdeki aşırı yükü azaltacak bir beslenme şekline sahip olmamız gerektiğini söyleyerek, “Dokulardaki yavaşlamış metabolizma da güçlendirilmeli.” diyor. Selülit, yaşayan her dokuda, farklı nedenlerle lenf dolaşımının yavaşlaması nedeniyle oluyor. Yani vücudumuza özen göstermediğimizde selülit oluşacaktır. Dolayısıyla selülitin kesin bir çözümü de olmadığını üzülerek söylemeliyiz. Ancak, kişiye özgü tedavi programı ile selülit kontrol altına alındıktan sonra, yapılması gerekenleri yaşam biçimi olarak benimsenmekle kesin sonuca ulaşılabilir.

Selülitsiz güzel bacaklar için…

Selülitsiz Bacaklar için Toksinlerden Kurtulun!Her gün en az yarım saat tempolu yürüyüş yapın.Günde minimum iki litre Alkali kaynak suyu için.Eczacınıza danışarak antioksidan vitaminler, A, C ve E vitaminleriyle selenyum, çinko, betakaroten ve üzüm çekirdeği extraktlarını ağızdan destek olarak alın.Tatlandırıcı, renklendirici, yapay şekerli her türlü gıdadan kaçının.Abur cuburdan, margarin, katı yağlar ve hazır gıdalarda kullanılan yağlardan uzak durun.Unlu, buğday kökenli gıdalardan uzak durun.Muz, mango ve üzüm de içerdiği şeker nedeniyle selülitin oluşumunu kolaylaştırır.Yeşil renkli sebzelerden bol bol tüketin.Yağ deposu kuruyemişleri azaltın.Alkolü günde bir kadehle sınırlandırın.Eczacınıza danışarak ödem giderici, karaciğer dostu detox çaylarından yararlanın.Yağ dokusunun azaltılmasında modern teknolojiden ve yeni tedavilerden yararlanın.

Selülitle savaşa yardımcı olan detoks çaylarıSelülitsiz Bacaklar için Toksinlerden Kurtulun!

Karaciğer Detoksu / Yağlanma Karşıtı

2 bardak su

1 dilim kabuklu golden elma

1 dilim kabuklu limon

1 adet kabuk tarçın

3 adet karanfil

4 adet tane karabiber

1 yemek kaşığı yeşil çay

1 tatlı kaşığı elma sirkesi- içerken ilave edilecek
Selülitsiz Bacaklar için Toksinlerden Kurtulun!
Ödem Giderici Çay / Diüretik -1

2 bardak su

1 çay kaşığı zencefil

½ limon kabuklu

1tatlı kaşığı ısırgan otu

1 tatlı kaşığı yeşil çay

1 tutam kiraz sapı

1 tatlı kaşığı böğürtlen

Bağırsak Detoksu / Kabızlık Giderici- Konstipasyon

2 bardak su

1 tatlı kaşık yeşil çay

1 tatlı kaşık papatya

1 yaprak avokado

1 dilim elma

1 kayısı kurusu

1 tutam karahindiba

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,490 saniyede oluşturuldu.