Şimdi Trend: Mental Orgazm!

Şimdi Trend: Mental Orgazm!

The Science of Orgasm (Orgazm Bilimi) kitabının yazarlarından biri olan Dr. Barry Komisaruk, metal orgazmı yazdı…

Birçok kadın orgazma ulaşmakla ilgili sorunlar yaşayabiliyor. Şimdi Trend: Mental Orgazm!Elbette seks ya da mastürbasyon yoluyla cinsel doyuma ulaşmak için ilk olarak kendi bedeninizi tanımanız ve Orgazm nedir? sorusunun cevabını bilmeniz gerekiyor. Orgazm, çeşitli cinsel uyaranlarla beynin uyarılması şeklinde başlayan ve uyaranların etkisiyle hem bedensel hem de ruhsal olarak algılanan bir his olarak tanımlanıyor. Ayrıca yapılan son araştırmalar özellikle kadın orgazmında zihinsel sürecin fiziksel süreçten daha önemli olduğunu gösteriyor. Güzel, romantik ve stressiz bir günün sonunda kadınların cinsel doyuma ulaşmasının daha kolay olduğu biliniyor.Ancak “The Science of Orgasm (Orgazm Bilimi)” kitabının yazarlarından biri olan Dr. Barry Komisaruk, bu düşünceyi bir adım ileri götürerek zihinsel orgazmı yazdı. Peki zihinsel orgazm nedir? Birçok kadının seks ya da mastürbasyonla ulaşmakta zorlandığı orgazma zihinsel olarak nasıl ulaşılabilir? Her kadının bu deneyimi yaşaması mümkün müdür? İşte cevapları…

Mental Orgazm nedir?Şimdi Trend: Mental Orgazm!

Hiçbir fiziksel uyaran olmadan, sadece düşünce yoluyla cinsel doyuma ulaşmaya mental orgazm deniyor. Bu kavramı ortaya çıkaran Dr. Komisaruk, yaptığı araştırmada beynin cinsel ilişki sırasında çalışan kısımlarının çok az bir efor ve herhangi bir fiziksel yardım olmadan kapanıp açılabildiğini ortaya çıkardı. Ayrıca hastaları üzerinde yaptığı çalışmada, orgazm olduğu anları düşünen kadınların beynindeki zevk merkezinin, orgazm yaşayan bir kadınla aynı şekilde çalıştığını gösterdi. Bu araştırmaların sonunda da kadınların erkeklerden farklı olarak fiziksel bir uyarana ihtiyaç duymadan orgazma ulaşabileceklernii ispatlandı.

Mental Orgazma Nasıl Ulaşılır?Şimdi Trend: Mental Orgazm!

Dr. Komisaruk araştırmasında hastalarının mental orgazma ulaşabilmek için genellikle nefes egzersizlerinden ve cinsel fantezilerinden yararlandığını belirtti. Ayrıca araştırma bu şekilde zorlanan bazı kadınların kegel egzersizlerinden yardım aldığını ancak birçok kadının da uyku esnasında mental orgazma ulaşabildiğini gösterdi. Tüm bu seçenekler arasında en önemli nokta ise kendini rahat bırakabilmek. Zihinsel orgazma ulaşabilmek için ilk olarak rahat edebileceğiniz bir yere uzanıp, gözlerinizi kapatarak rahatlamanız gerekiyor. Stresten ve kötü düşüncelerden kurtulabilmek için birkaç kez derin nefes alıp verebilir ya da daha öncesinde meditasyon yapabilirsiniz. Ancak tam olarak rahatladıktan sonra orgazma ulaşmanız mümkün olabilir. Daha sonra cinsel fantezilerinizi ya da daha önceki orgazm deneyimlerinizi düşünmeniz, gerekirse pelvik kaslarınızı hareket ettirmeniz de zihinsel orgazma ulaşmanızı kolaylaştıracaktır. Ancak zihinsel orgazm için önceden net çizgilerle belirlenmiş bir prosedür olmadığını ve her kadının tecrübeyle kendi sürecini oluşturacağını aklınızda tutmalısınız.

Her kadın mental Orgazm Yaşayabilir mi?Şimdi Trend: Mental Orgazm!

Uzmanlar her kadının kendi zihni tarafından engellenmediği sürece mental orgazma ulaşabileceğini söylüyor. Ancak normalde yapmayan veya yanlış bulan, cinsellikle ilgili korku ya da travmaları olan kadınların mental orgazma ulaşmasının da oldukça zor olduğunu belirtiyorlar. Zihinsel olarak orgazma ulaşmanın ilk şartı kendini rahat bırakmak olduğu için aşırı stresli, yorgun ya da endişeli kadınlar da sonuca ulaşamayabiliyorlar.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 132 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,512 saniyede oluşturuldu.