Sizi Aldatan Bir Eşiniz Olduğuna Dair İşaretler Neler?

Her erkeğin en korktuğu şey aldatılmaktır. Eğer eşinizin sizi aldattığından şüpheleniyorsanız, şu belirtileri arayın

Harika bir kızla evlisiniz, sağlam bir ilişkiniz var ve sizi asla aldatmaz… öyle mi? Yanlış. Erkekler, bir kadının yoldan çıkma isteğini asla hafife almayın; kadınlar ilişkilerinde erkekler kadar sadakatsiz olabilirler. Eşlerinin kendileri aldatması çoğu erkeği yakalayan bir düşünce. Eşinizin başka bir adamın orasını burasını ellediği düşüncesi bile tüylerinizi diken diken edebiliyor. Bu yüzdendir ki, sizi aldatan bir eşiniz olduğunu gösteren şüphe götürmeyen işaretleri aramak her zaman için önemlidir.

Eşinizin size aldattığını gösteren belirtiler nelerdir ve bu konuda ne yapabilirsiniz? Onu sizi aldatmakla suçlamadan önce cevaplarınızı buradan alın.

Eşinizin sizi aldattığına dair en önemli belirtilerden biri davranışlarındaki değişikliktir. Eğer her zaman erkeklerle daha iyi anlaşmış ve birçok erkek arkadaşı varsa, arkadaşı Mustafa ile sinemada görüldüğünü duyarsanız paranoyak olmayın.

Eşinizin sizi aldattığını gösteren beş belirti:

1-)Artık muhtaç durumda değil

Eğer eskiden alışverişe, spora gidemez veya caddeyi tek başına geçemezken şimdi aniden size ihtiyaç duymuyorsa, biri sizin yerinizi dolduruyor. Kendi için zamana ihtiyacı olabilir, fakat aşırı muhtaç durumdayken olağan dışı olarak bağımsız davranıyorsa, artık “size” muhtaç olmadığını işaret edebilir.

2)-Artık sinirlenmiyor

Onunla öğle yemeği için buluşmak veya o ve arkadaşlarıyla dışarı çıkmak istemediğinizde eskiden kızardı ancak şimdi yaptığınız herşey onun için iyidir. Bir zamanlar, yaptığınız herşey önceden planlanırken şimdi beceremediğiniz tüm küçük şeyler artık onu çileden çıkarmıyor. Bu iyi birşey olabilir, ancak artık neden umursamadığını merak etmeniz gerekir.

3-)Gizemli olmaya başladı

Artık sizinle günlük olayları paylaşmıyor ve hayatında olup bitenler hakkında hiçbir bilgi vermiyor

4-) Size odaklanır

Ona sorular sorduğunuzda, olayı size çevirir. Eski konuşkan insanın pili biter, ve ona gecesinin nasıl geçtiğini sorduğunuzda söylenen tek kelime “anne” olur. Bundan böyle “Bu gece şuraya gittim.”, “Bunu yaptım.” yerine artık konu tamamen siz, sadece siz olursunuz.

5-)Sizi zevkle yıkar

Artık konu tamamen siz olduğunuza göre, sevgiliniz her zaman size kompliman yapar, sizinle dışarıya çıkmak ister, sebepsiz yere size “seni seviyorum” kartları verir ve hatta arabanıza gözkulak olmayı ve futbol maçını sizinle birlikte izlemeyi bile teklif eder. Bu jestler tatlı olmanın ötesine geçtiğinde, bu tip aşırı davranışlar birinden şüphelenmenizi kolaylaştırır. Eğer sizi inceliklere boğuyorsa, gerçekte neler olup bittiğini bilmeniz gerekir.

Bu durumla nasıl başa çıkarsınız?

Eğer belirtilerden herhangi birini sergiliyorsa paranoyak ve şüpheci olmaya gerek yok. Son zamanlardaki davranışlarının tutarlı olmadığını düşünüyorsanız veya onun yalanını yakalarsanız onu aldatmakla suçlamayın. Onun sizi aldatması için bir sebebi olup olmadığını veya onu kaybetmekten korktuğunuz için tüm bunların sizin hayal ürününüz olup olmadığını düşünün.Şüphelerinizle başa çıkmamın birkaç yolu

Birşey hissediyorsunuz

Eğer aldatıyor olabileceğini düşünüyorsanız, ona yaklaşın ancak aldatmayı gündeme getirmeyin. Herşeyin yolunda olup olmadığını sorun ve son zamanlarda tuhaf davrandığını söyleyin. Ona davranışlarının nasıl değiştiğine dair örnekler verin ve bunun için bir sebep olup olmadığını anlamak ve bilmek istediğinizi söyleyin.

İletişim kanallarını açın ve ilişkide onu neyin sıkıntıya soktuğu konusunda size açılması için onu cesaretlendirin ve bu noktadan ilerleyin. Aldatan bir eş olduğu izlenimini veriyorsa, ona yakınlaşmak hassas bir durum olabilir.

Sinsi bir şüpheden fazlası varsa

Eğer sizi aldattığına inanmak için geçerli nedeniniz varsa onu suçlamayın veya tehdit etmeyin. Çünkü eğer yanılıyorsanız, ona gerçekten güvenmediğinize inanacaktır. Suçlamak yerine, “Neler olup bittiğini biliyorum'” veya “Kiminle arkadaşlık ediyorsun?” veya “Bilmem gereken birşey var mı?”, “Bana %100 dürüst olmadığına inanmamı gerektiren sebeplerim var” diyebilirsiniz. Bu biraz pasif görünebilir fakat olayı dikkatlice ele almalısınız çünkü eğer yanılıyorsanız, büyük bir vakti boşa harcamış olursunuz. Ancak haklıysanız kıyameti kopartmaya hakkınız var demektir.

Onu yakaladınız veya çok ciddi kanıtınız var

Bunun bir yanlış anlama olmasına imkan yoksa ve başka biriyle kırıştırdığına eminseniz, ona daha iddialı yaklaşın. Ne gördüğünüzü ona söyleyin, bunun sizi nasıl hissettirdiğini ve bununla ilgili ne yapmayı planladığınızı söyleyin.

Bağışlayın ve unutun

Bir ilişkide sadakatsiz olmanız korkunç birşeydir fakat burada durum tamamen başkadır. Eşinizin sizi aldatma sebebinin ilişkinizdeki bir problem olduğunu fark etmelisiniz. Eğer başka bir adamla sizi aldatıyorsa, ilişkinizdeki eksikliği başka yerlerde bulmaya çalışıyor demektir; ki bu davranışlarını haklı kılmaz sadece biraz daha az alçaklaştırır.
Bunu neden yaptığını düşünüyorsunuz?

Size sebebini söylemezse: Onu yine de bağışlayıp bağışlamayacağınızı gözden geçirmeniz gerekir.
Eğer ilişkinizle ilgiliyse: Hazır olduğunuzda, ilişkinizdeki sorunları çözebilirsiniz.

İlişkiniz tekrar denemeye değer mi?

Eğer aldatmasını unutup ona bir şansa daha verebilirseniz, hazır olduğunuzda oturup onunla konuşmalı ve bunu neden yaptığını anlamaya çalışmalısınız. Esasen hiçbir neden olmayabilir (sadece birkaç kadeh votkadan sonraki sersemliğin sonucu olabilir), fakat sizi aldatmasının bir sebebi varsa, o zaman neden yaptığını gözardı etmek bunu tekrar yapmasına yol açabilir ve o zaman kendinizi aldatmış olursunuz.

Aldatan kendi aldanır

Aldatmalar her ilişkiyi çıkmaza sokar ve iki türlü sonuç çıkar ortaya                                                                                                                                                                                                                                                       1.Ayrılmak: Bu çoğu kişinin yapması gerekendir.                                                                                                                                                                                                                                       2.Zaman gerek: Affetme ve ona karşı hisleriniz çok kuvvetliyse bunu zor aşacaksın ama ilişkiniz sürecek. Sonuç olarak bir kişi aldatıyorsa onu kendi vicdanı ile başbaşa bırakmak en iyi yoldur.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 135 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0.510 saniyede oluşturuldu.