Sonbahar Bu sezon alman gereken önemli güzellik kararları…

Sonbahar Bu sezon alman gereken önemli güzellik kararları…

Bu sonbahar yeni kararlar almanın tam zamanı!

Sıcaklıktaki değişimlerle beraber yaz mevsiminden daha farklı bir bakım rutinine geçiş yapmak durumundayız. Sonbahar Bu sezon alman gereken önemli güzellik kararları...Güneş ve deniz cildimize yaz boyu oldukça zarar verdi ama sonbahar taze bir başlangıç yapmak ve güzellik alışkanlıklarımızı değiştirmek için en iyi zaman! 2015 sonbaharında, bu yepyeni kararları almaya hazır mısın?

1.Yastık kılıfını daha sık değiştir

Yastık kılıflarının, nevresimlerinin üzerinde ne kadar çok yabancı maddenin olduğunu tahmin bile edemezsin! Toz ve havadaki çeşitli mikroplar yüzünden gözlerimiz yaşarır, öksürür ve hapşırırız. Ayrıca yüzümüzdeki makyaj kalıntılarının yastık kılıfına yapışması, bakterilerin üremesi için harika bir ortam. İşte bu nedenlerden dolayı, en azından haftada 1 kere yastık kılıflarını değiştirmelisin.

2.Sivilcelerine dokunma

Yüzünde beliren bir sivilcenle oynamak inan ki seni daha güzel yapmaz! Bütün günü ayna karşısında geçiren güzellik bağımlıları olarak, biliyoruz ki alnının tam ortasında çıkan sivilceyle uğraşmamaya çalışmak çok zor ama tırnaklarındaki ve parmaklarındaki mikroplardan haberin var mı? Sen sivilcenle oynadıkça, mikroplar nedeniyle sivilce daha da büyüyüp kızarır ve bir süre sonra yok olduğunda iz bırakır. Bunun olmasını istemiyorsan sakın sivilcelerine dokunma!

3.Makyaj fırçalarını temiz tutSonbahar Bu sezon alman gereken önemli güzellik kararları...

Bakteriler her yerde, özellikle de her gün kullandığın makyaj fırçalarında! Ve sen onları her gün temizlemeden kullandıkça, allığına fırçayı her sürüşünde bu mikroplar allığına da bulaşıyor. Yani kısacası, eğer makyaj fırçalarını temizlemezsen cildin için çok büyük sorunlar oluşabilir.

4.Ne yersen o olursun

Sağlıklı ve güzel görünen bir cilde sahip olmanın en önemli yollarından biri kesinlikle sağlıklı beslenmek! Eğer cildin şu aralar pek de iyi gözükmüyorsa, cevabı tabağındakilerden alabilirsin! Bu nedenle fast-food tarzı beslenmeyip, sebze ve meyvelere yönelmeni öneririz.

5.Kışın da UV ışınlarından korun

Kış boyu güneş gri bulutların ardında olduğu için, güneş koruyucu kremini dolabında mı saklıyorsun? Yanlış! UV ışınları, hava bulutlu olsa bile cildini etkiler. 20-30 faktörlü bir krem senin için yeterli olur.

6.Gece ve spordan önce makyajını temizleSonbahar Bu sezon alman gereken önemli güzellik kararları...

Hücreler gece boyu yenilenir bu yüzden gece yatmadan önce makyajını mutlaka temizleyip, nemlendir ve bu şekilde uyu. Benzer şekilde sporda da cildin ısınıp, ter atma ihtiyacı duyar. Ancak yüzünde makyaj varsa, cildin nefes alamaz. Bu nedenle makyaj temizlemeyi atlamamalısın.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,459 saniyede oluşturuldu.