Sonbaharın en trend 3 makyajı…

Sonbaharın en trend 3 makyajı…

Bu sonbahar-kış döneminde öne çıkan 3 makyaj trendi: Romantik, Asi ve Klasik!

Romantik Makyaj

Kışın bile dünyayı tozpembe görmek isteyen kadınların tercihi romantik makyaj. Bu romantik akımda morlar ve pembeler öne çıkıyor. Bu tip makyajda dramatik pembe gölgeler unutulmamalı. Sonbaharın en trend 3 makyajı...Gölge fırçasıyla açık pembe veya mor tonlarını karıştırarak cilde uygun özel bir ton ile çarpıcı bakışlar kolaylıkla yakalanabilir. Aynı gölgeleme işlemini alt kirpik boyunca da uygulanmalı. Bakışlarda yakalanmak istenen etki rimelle desteklenmeli.
Asi Makyaj

Asi kız makyajı denildiğinde aklınıza her yanına siyahlar sürmüş, saçı başı dağınık bir kız gelmesin. Tam tersi, bu yıl sadeliğin cazibesi asilik ile birleşiyor. Makyaja başlarken önce gözlere bir astarla kapatıcı uygulanmalı. Üstüne ten rengine uygun tonlarda bir far sürülmeli ve rimel ile kirpikler belirginleştirilmeli. Dudaklarınızı ön plana çıkarmak için de dudak kenarları kırmızı kalemle çizilmeli ve içi dramatik bir kırmızı rujla doldurulmalı. Bu kış dudaklarda neredeyse siyahi kırmızılar, koyu şarap ve bordo renkleri moda. Hafif allıkla asi makyajınız tamamlanabilir.
Klasik Makyaj

Klasik tarzdan vazgeçmeyenler bu kış da klasik makyajla kendini güzelleştirmeye devam edecek. Klasik makyaj stilinde cildin duruşu çok önemli… Bu yüzden öncelikle cilt iyice nemlendirilmeli. Cilde masaj yaparak kan dolaşımı ve nem ile aydınlanması sağlanmalı. Ardından ten renginize en uygun fondöten ve fırça yardımıyla kapatıcı uygulanmalı. Fondötenin ardından güneşin simgesi olan sarı tonları, göz kapağı üzerine yedirerek uygulanabilir. Turkuaz, yeşil, mavi, altın gibi tonlarla kaşa kadar olan alanı kaplarken, gölge yapmaktan kaçınılmalıdır. Eyeliner gözün bittiği yerde uygun biçimde bitirilmelidir. Alt kirpiklerde, göz kapağında kullandığınız tonları kullanabilirsiniz. Bu çizgi kullanılan tonlardan biri seçilerek desteklenmeli, göz makyajı rimel sürülerek tamamlanmalıdır. Çok yoğun olmayan hafif tonlarda bir allık kullanılmalıdır.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,496 saniyede oluşturuldu.