Spor ile Doğru Müzik…

Spor ile Doğru Müzik…

Spor hayatımızın bir parçası olmuş durumdadır. Sporu daha eğlenceli, daha enerjik, daha motive hale getiren en önemli etken müziktir. Spor yaparken doğru müzik tercihi Spor ile Doğru Müzik...gevşememize ve sporu ritimle daha istekli yapmamızı sağlar. Buda sporu iş olmaktan çıkarır, sağlıklı yaşam için spor hayatımızın en mutlu dakikaları halini alır. Müzik seçimi yaptığımız spor türüne göre seçilmelidir. Bu farklılıklar araştırmalar doğultusunda spordaki enerjiyi arttırmaya yönelik önerilmiştir. Yapılan Spor türüne göre tercih edilmesi önerilen müzikler ‘da…

Yoga: Spor ile Doğru Müzik...Yoga insanın beden ve zihin arasındaki bütünlüğü sağlayan spordur. Yoga yapılırken huzurlu bir ortamın olması tercih edilmelidir. Bu yüzden “new age” müzik türleri tercih edilmelidir.

 

Pilates: Spor ile Doğru Müzik...Sıkılaşmak isteyen, denge ve nefes kontrolü sağlamak isteyen bayanların tercih ettiği spordur. Pilatesin yapıldığı ortamın sakin olmasına, konsantrasyonunsağlanmasına dikkat edilmelidir. Bu yüzden sakin müzikler özellikle Uzakdoğu müzikleri tercih edilebilir.pilates

Zumba: Spor ile Doğru Müzik...Hiç durmadan hareketlerin arka arkaya yapıldığı ve sporun başından sonunda kendini enerji dolu hissettiren spordur. Tempolu, hareketli, yerinde durmanın zor olabileceği müzikler tercih edilmelidir ki hiç bitmeyen bir enerjiyle dansa devam edilsin ..

 

Fitness: Spor ile Doğru Müzik...Kasların çalışmasını ve kas oluşmasını sağlayan fitness vücudun istenilen bölgesine uygulanabilir. Fitness hareketleri yapılırken tempolu müzik tercih edilmesi, enerjinin bitmemesini sağlar.

Aerobik: Spor ile Doğru Müzik...Müzik eşliğinde yapılan bu spor türü 3 bölümden oluşarak yapılır. Isınma, hareketlerin yapıldığı bölüm ve bitiş bölümüdür. Isınma ve bitiş bölümlerinde daha sakin müzikler tercih edilirken, ana kısım hızlı bir temponun sağlanması için hareketli müzikler eşliğinde yapılmalıdır.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,424 saniyede oluşturuldu.