Spor sutyeni seçerken dikkat!

Spor sutyeni seçerken dikkat!

Spor yaparken rahat ve ter tutmayan kıyafetler giymek şart; peki  spor sutyeni seçerken ne gibi kriterlere dikkat etmemiz gerektiğini biliyor muyuz? Egzersiz yaparken hareket kolaylığı sağlayan spor sutyeniyle ilgili önemli noktaları araştırdık, öğrendik ve paylaşmak istedik.

Spor sutyeni seçerken dikkat!Normal hayatınızda süper seksi, dantelli ya da saten sutyenler tercih ediyor olabilirsiniz; onlara biz de bayılıyoruz. Ancak söz konusu spor sutyeni olduğunda rahatlık ve fonksiyonellik daha büyük önem taşıyor. Öncelikle ter tutmayan bir kumaştan olması şart; tek başına bu da yeterli değil tabii, bedeninize ve vücut tipinize uygun olması da bir o kadar önemli. Spor mağazalarına gittiğinizde pek çok farklı modelde spor sutyeniyle karşılaşabilirsiniz.Spor sutyeni seçerken dikkat!

Bizce temel kriter içine kendinizi rahat hissetmek olsa da vücut tipini de göz önünde bulundurmak gerekiyor. En büyük sıkıntıyı genelde büyük göğüslü kadınlar çeker. Sakın bedeninize küçük bir sutyen satın almayın. Küçük sutyenlerle göğüslerinizin desteklendiği hissine kapılsanız da bu büyük bir yanılgı. Yanlış beden seçimi, vücudunuzda zedelenmeler olmasına, omuzlarda/sırtta ağrılara ve hatta göğüslerde acıya sebep olabiliyor. Spor sutyenini denemeden almayın ve satın alacağınız mağazadaki danışmanlardan mutlaka faydalanın.

KUPLARA DİKKAT!Spor sutyeni seçerken dikkat!

Eğer A-B kup ölçüsündeyseniz, küçük göğüsler için ideal olan ve sıkıştıran yarım atlet şeklindeki modelleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Görünümle alakalı kaygınız varsa, dolgulu ve destekli tasarımların olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Şayet büyük göğüslüyseniz yani C-D kup ölçüsü giyiyorsanız, egzersiz esnasında göğüslerinizin çok fazla hareket etmesini engelleyecek ve iki göğsü birbirinden ayrı tutacak modelleri seçmelisiniz.Spor sutyeni seçerken dikkat!

İri göğüslerden ötürü sırtınızda ağrı oluşmaması için seçeceğiniz sutyenin kalın askılı olması da büyük önem taşıyor ki ağırlığı mümkün olduğunca azaltabilsin. Farklı modelleri hemen hemen her markada rahatlıkla bulabilirsiniz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,491 saniyede oluşturuldu.