Tatlı isteğini önlemenin 7 yolu…

Tatlı isteğini önlemenin 7 yolu…

Diyet yapıyorsunuz ve canınız sürekli tatlı ve çikolata istiyor. Peki, ne yapmalısınız? bu istekleri nasıl aklınızdan çıkarabilirsiniz? Kendinizi suçlu hissetmeyin, bu tür zaaflar zayıf bir iradeniz olduğunu göstermez. Tatlı ihtiyacı stres, heyecan ve birçok hormonun çalışması sonucu ortaya çıkabilir. Bununla başa çıkabilmek için…

Tatlı isteğini önlemenin 7 yolu...1.) Karbonhidratlı ve proteinli besinleri az miktarlarda ve tüm gün tüketin, böylece serotoninizi dengeleyebilirsiniz. Asla kahvaltıyı atlamayın, bu sadece sizin isteklerinizi arttırır.
2.) Gün içinde yağlı öğünler ve atıştırmalıklardan uzak durun, bu durum akşam daha fazla tatlı yeme isteğini arttırır.                                                                                                                                                                                                                                          3.) Sakin olun ve diyet programınızda ani değişiklikler yapmayın.                                                                                                                                                                                                                                       4.) İsteklerinizi planlayın. Belki ufacık bir kaçamak yapabilirsiniz, bu da daha büyük kaçamaklar yapmanızı engeller.                                                                                                                                                                                                                                       5.) Şekeri, kafeini ve beyaz unu azaltın. Bunlar hızlı enerji pompalayıcı olabilirler, ama daha fazla açlık hissi uyandırırlar.                                                                                                                                                                                                                               6.) Atıştırma isteği bir alışkanlık ise, besleyici, düşük kalorili yiyecekler tüketebiliriz. Yürüyüşe çıkarak, duşa girerek, oje sürerek dikkatimizi başka yerlere verebiliriz.                                                                                                                                                                                    7.) Egzersiz! Aktif olan insanlar daha az yemek düşünürler ve böylece kilolarını dengede tutmuş olurlar. Egzersiz yapmak aynı zamanda beynin endorfin hormonu salgılamasına yol açar, bu da stresi azaltmak, hatta yok etmek demektir.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 133 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,437 saniyede oluşturuldu.