Tatlı İsteğinizi Önleyen 10 Meyve…

Tatlı hayatımızın vazgeçilmez besinlerinden biri. Peki aslında çok zararlı bu alışkanlıktan kurtulup krizi meyvelerle nasıl önleriz?

Anneniz size küçükken çok fazla meyve yemeniz için tembihlemiştir. Sizin sağlıklı olmanız için sizden daha fazla çaba göstermiştir, meyveler kolesterol içermezler, yapılarında kalbiniz için iyi bir kaynak olan lifler içerirler and kimyasal yapılarında kanser olmanızı engelliyecek maddeler vardır ve 2. şekil diyabetleri ve kilo vermenizde size destek olurlar. Kavununuzun içine biraz greyfurt ve çilek ilave edin ve tartıdaki sola doğru olan değişimi izleyin.

smothiesKilo verdiren meyveler

Herkes kendilerini memnun edecek kilo verme planları, memnun edici bir tokluk ve kalorilerin yok olmasını ister. Hile ise enerji yoğunluğu düşük olan besinler seçmekten geçiyor veya yiyeceğin gram ağırlığı başına düşen kalorinin az olduğu yiyecekler. Yüksek su ve lif içeren besinler, düşük enerji yoğunluğu, daha fazlası siz kalorilerinizi ve kilolarınızı verirken bunlar sizin kendinizi tok hissetmenizi sağlar.

Birinci en iyi yol vücudunuzu düşük enerjili besinlerle doldurmak ve bunun için en iyi besin kaynağı meyvelerdir. Fakat herhangi bir meyve değil. Konserve meyveler yüksek şurup içerirler ve konserve meyveler hafif bir şurubun iki katı kadar enerji içerirler. Kurutulmuş meyvede taze meyveden 4 kat daha fazla enerji vardır, çünkü içindeki su tamamen kurumuştur. En iyi seçim taze olanlardır. Bütün besinler kalori olarak çok düşüktür sizi tok ve memnun hissettirirler. Kilo vermeniz için en iyi meyveler greyfurt, kavun, karpuz, yaban mersini, çilek, dut, papaya ve şeftalidir.                                                                                                                                                                                                                    Daha fazla meyve tüketmeniz için 10 hile

Kadınlar gün başında kesinlikle birazda olsa meyve yemeliler bu onlar fiziksel aktivitelerini artırır. İşte size yararlı birkaç öneri… Bunların sonucunda istediğiniz kiloyu verebilirsiniz.

1) Cheesecake diğer besinlerin hepsine tercih ederiz, fakat biz dürüst bir uzlaşmaya çalışıyoruz. Bu nedenle tatlı yerine meyve salatasını tercih etmelisiniz.

2) Gün boyunca elma dilimleriyle ziyafet çekin ve sizin tatlı olan şeylere karşı olan düşkünlüğünüzü bastırmak için elmayı kasadan geçirin.

3) Gece yarısı dondurma özlemleriniz diyetinizi yok eder mi? Donmuş üzümleri deneyin. Tatlı lezzetli ve soğuk üzüm sizin dondurmaya olan iştahınızı size unutturacaktır.

4) Fast-food restoranlarında tatlılar yerine meyve kupasını deneyin..

5) Şekerli çörekler ya da tatlı küçük ekmeklere alışkın olabilirsiniz. Bunun yerine sabahları donmuş meyveler ve yoğurt iyi bir seçenek olabilir.

6) Eğer genellikle öğle yemeğinde cips ve sandviç yiyorsanız, greyfurtu deneyin. Sabah işe gitmeden önce çantanıza bir greyfurt atın.

7) Sabah kahvaltıda yediğiniz yulaf ezmesinin içine biraz soğuk meyve parçaları ilave edin..

8) Lezzetli bir ziyafet tabağını parçalamak ve onu bir meyve çölü haline getirmek ister misiniz? Çilekleri frambuazlarla karıştırıp birde üstüne biraz yaban mersini dilimleyin.
Şurupla zirveye doğru: Yarım bardak suyu kaynatın ve içine 2 yemek kaşığı seker ilave edin. Soğutup meyve tabağınızın üstüne dökün.

9) Çerezler diyetimizin en büyük düşmanı, yüksek kalori ve yağlarla doludurlar. Yeni bir lezzetle dostlarınızı şaşırtın, yeni çerezleriniz artık renkli ve düşük kalorili meyveler. Aklınıza gelen bütün meyveleri bir tabağa dilimleyin unutmayı limitiniz gökyüzü! Ve size bir tavsiye, muzlarınızın ve armutlarınızın kararmasını istemiyorsanız üzerlerine biraz limon sıkın..

10) Mutfağınızda kesinlikle bir kase meyve bulundurun. Eğer görünürde meyveler olursa eliniz ilk olarak onlara gidecektir.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,304 saniyede oluşturuldu.