Ten rengine uygun doğru ruj nasıl seçilir?

Ten rengine uygun doğru ruj nasıl seçilir?

Sarışın, kumral ya da kızıl…Saç renginiz ve teniniz size uygun ruj tonunu da belirler. İşte günlük hayatta ya da akşam deneyebileceğiniz, teninize yakışan mükemmel ruj renkleri.

Kadınların en çok sevdiği ve en çok kullandığı makyaj aksesuarlarından biri rujlar! Yapılan bir araştırmaya göre kadınların yüzde 60’ı Ten rengine uygun doğru ruj nasıl seçilir?dudaklarına ruj sürmeden evden çıkmıyor. Kadınların yüzde 80’i 14-60 yaşları arasında ruj kullanıyor. Kadınların yüzde 31’inin en sevdiği ruj rengiyse kırmızı. Peki bu kadar fazla satılan ve kullanılan ruju kadınlar doğru mu seçiyor? Bir rujun size yakışması için en önemli kriter ten renginize uygun tonda seçilmiş olması. İşte bu haberimizin konusu rujunuzu ten renginize uygun seçip seçmediğiniz. Sezonun trend renklerini uygulamaktan hiç çekinmeyenler için de önemli bilgiler paylaşacağız. İşte Pudra.com’un ten renginize uygun ruj seçme rehberi…

Kumral saç ve buğday tenTen rengine uygun doğru ruj nasıl seçilir?

Akdeniz tipi olarak hafif yanık teniniz ve açık ya da koyu kumral saçlarınızla seçeneğiniz çok. Hemen her renk ruj size yakışabilir. Belli bir renkte karar kılmak zorunda değilsiniz. Yalnız dişleriniz Hollywood yıldızları kadar beyaz değilse koyu kahve tonlardan uzak durun. Çünkü bu renkler dişlerinizdeki sarılığı daha belirgin hale getirir. Eflatuna dönük pembe tonlar kumrallara zarif bir hava katar. Nude rujlar doğal seksapelinizi ortaya çıkarır. Şeftali tonlarıysa teniniz hafif bronzlaştığında baştan çıkarıcı bir etkiye sahip olabilir. Partimakyajında dudaklarınıza süreceğiniz altın tonlarında bir rujla bakışları üzerinizde toplayabilirsiniz. Sıcak toprak tonları da buğday teninize çok yakışabilir. Mor renkli rujlar da erkeklerin bakışlarını dudaklarınıza kenetleyebilir.

Kızıl saç ve beyaz tenTen rengine uygun doğru ruj nasıl seçilir?

Marcia Cross ya da Julianne Moore gibi doğal kızıl saçlı ve neredeyse şeffaf tenliyseniz açık tonlarla dudak renginizi vurgulamanız size çok yakışır. Gündelik hayatta şeffaf parlatıcılar sizin için ideal. Dudaklarınıza biraz renk vermek istiyorsanız, karamel, kahve ve portakal tonlarını kullanabilirsiniz. Bu renkler teninizin duruluğunu daha da vurgulayacak. Kırmızı ruj seçerken daha dikkatli olmanızı öneririz, çünkü kırmızı ruj cildinizi daha beyaz gösterir, bu yüzden yüzünüz daha soluk görünebilir. Kahveye bakan kırmızılar ise teninize daha uygun olur.

Sarı saç ve açık tenTen rengine uygun doğru ruj nasıl seçilir?

Sarışınsanız özellikle gündüzleri daha hafif tonları tercih etmelisiniz, çünkü koyu renkler sizi fazla gösterişli yapabilir. Yumuşak renkli dudaklar sarışınlara sıcak bir ifade verir. Pastel tonlar zarif yüz hatlarınızı daha belirgin hale getirecek, açık renkli gözlerinizi daha çok vurgulayacak. Akşam saatlerinde biraz daha iddialı olabilirsiniz. Daha güçlü pembe ve menekşe tonlarıyla dudaklarınız ışıldayabilir. Klasik bir kırmızı rujun açık teninizde çok cool duracağı kesin, ayrıca size baştan çıkarıcı bir hava da verir. Kırmızı rujunuzun üzerine, altın ışıltılı şeffaf bir parlatıcı sürmeyi deneyebilirsiniz. Sandal ağacı/pembe tonları teninizi canlı gösterebilir.

Gece makyajında ise menekşe tonlarındaki pembeler, beyaz ve duru teninizi çok daha asil gösterebilir. Portakal ve altın tonlarından özellikle uzak durmalısınız. Sarı tonlar teninizi gri ve soluk gösterir.

Siyah saç ve esmer tenTen rengine uygun doğru ruj nasıl seçilir?

Esmer tenliyseniz daha rahat karar verebilirsiniz, çünkü birçok ruj tonu teninizle mükemmel uyum sağlayabilir. Özellikle kırmızı, mürdüm, kahverengi ve koyu renkli rujlar size çok yakışacak. Pembe rujlar da günlük hayatta tercih edebileceğiniz tonlar arasında. Pembenin çok açık ve çok parlak tonlarından kaçınmanız yeterli.

Comments are closed.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 170 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,551 saniyede oluşturuldu.