Tüylenen kazaklar ve tüylenen giysiler nasıl temizlenir…

 

 

Şu tüy sorunu bitmek bilmiyor arkadaşalrım. Biz kadınların yaşlılık izleri olan kırışıklık sorunu bir yana bir de istenmeyen tüyler de cabası… Bacak, yüz ve vücut tüylerininin yanı sıra birde tüylenen giysiler de kadınların sorunları arasında. Mesela beğenerek aldığınız o fıstık gibi kazak bir yıkamadan sonra oldu mu tüylenen kazak… Yoksa sizde mi şimdi tüylenen kazaklar nasıl temizlenir diye araştırıyor sunuz? Ya da siz şöyle mi diyor suınuz; tüylenen pantolon nasıl temizlenir diye…Tüylenen giysiler için çözümler sunuyor ve tüylenen kıyafetler artık tüysüz kalacak , Nasıl mı; buyrun lütfen, aşağıda ki çözüm önerilerimiz sizi bekler:

Triko Yıkamanın Sırları
İster yün, ister merserize, ister sentetik iplikle yapılmış olsun, her örgüde ortak bazı kurallar vardır:
-Her zaman için, sadece ılık su kullanın, durulamada bile. Durulamada sık sık değiştirerek bol su kullanın.
-Giysileri sabunlu suya iyice daldırın ve çitilemeden nazik bir şekilde yıkayın.
-Örgü giysileri asla sıkmayın. Aksi takdirde giysileriniz elastikiyetini kaybeder ve deforme olurlar.
-Islak örgü giysilerinizi sıkmayın, kuru bir havlunun üzerine yayın. Üzerine de ikinci bir havlu koyun ve havlunun üstüne basarak fazla suyu alın. Sonra giysinizi, ısı kaynaklarından uzak bir yere koyun.

Örgüleri Ütülerken
En iyi ütüleme metodu, giysini altına nemli bir bez yaymak ve üzerine hafif, kuru bir bez koymaktır. Kuru bezin üzerinden fazla bastırmadan ütüyü geçirin. Sıcak ütüyü asla yünün üzerine direkt olarak koymayın. Örgüyü hep tersten ütüleyin.

Tüylenen Kazaklar
Eğer kazaklarınız eski bir görünüme bürünüp, üzerinde yer yer iplik kümecikleri oluştuysa üzülmeyin. İşte size yepyeni ve yumuşak bir kazak elde etmenin yolu: Önce elinizle iplik kümeciklerini ayıklayın. Sonra kıl bir fırça ile örme yönünün tersinde kazağınızı fırçalayın. Kazak ipliklendikcçe bu işlemi tekrarlayın. Kazağınızın yepyeni olduğunu göreceksiniz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,565 saniyede oluşturuldu.