Tüylerden Kurtulmanın Bitkisel Yolu…

 

Herkes tarafından en istenmeyen bir varlık kıl! Bacaklardan, kollara, koltukaltlarına ve bedenin diğer bölgelerine kadar her yerde çıkıyorlar. Olumsuz diğer yanı ise teri çoğaltmaları. Özellikle temiz kokmak için kullandığınız deodorantlar ile birleşen ter, daha dayanılmaz başka bir koku üretiyor.

Modern olan ve ilişkilerinde sorun yaşamamak isteyen her insanın en büyük silahı temizlik! Bu kıllardan kurtularak temiz kokmak için, son yıllarda başvurulan en sağlıklı yol doğadan geliyor. Ayrıca cildi besleyici mineraller ihtiva ettiği için, deriyi daha sağlıklı hale getiren bitkisel tüy dökücü doğal kremlerin yan etkisi yok. İçinde bilinmeyen kimyasallar bulunan uygulamaları kullanmak daha sonra bir çok soruna yol açıyor. Doğal Ürün Uzmanı Volkan Kurt bitkilerin tüyleri azaltmadaki gücünden söz ediyor

Hem kadınların hem erkeklerin en büyük sorunu belli bölgelerdeki tüyler. Özellikle terden dolayı o bölgeye uyguladığınız deodorantlar ve ter önleyicileri kullanabilmek için koltukaltı tüylerini almak gerekiyor. Aksi halde ter ile deodaronat kokusu birleşiyor ve daha kötü bir koku meydana geliyor. Bakterilerin serbest dolaşması ve üremesi için uygun olan bu kıllı ve terli bölgelerin sorunu bir çok insan için büyük dert.

Tüylü kollar çok kötü görüntü veriyor
İnsanlık eski çağlardan beri estetik veya hijyenik nedenlerden dolayı vücut tüylerinin yok edilmesiyle ilgileniyor. Modern görüşlü olan ve insan ilişkilerinde sorun yaşamamak isteyen her insan için bu çok önemli. Çünkü doğru ve olumlu bir iletişimde gelişim sağlamak için temizlik en büyük silahlardan biridir. Kadınlar için çok büyük problem olan tüyler, bazen görünür yerlerde çıkınca imajı çok etkiliyor. Örneğin uzun ve siyah kol kılları, bir kadının sahip olduğu en kötü şey. Hem alt hem üst bacaklarda da çıkanları var ki, bu durumda yazın denize gitmek imkansız hale geliyor.

Kadın ve erkekler bu kılları yok etmek ve azaltmak için çok yöntem deniyor. Ağda, tıraş, koparma gibi yollar, yıllar boyunca süren yöntemler arasında. Günümüzde halen kullanılan cımbız gibi aletlerle işi çözmek ise çok uzun sürüyor. Ağrı da bu sürece dahil. Koltuk altı epilasyon için başka yöntemler de var: Örneğin lazerle alınabiliyorlar. Ama bu ücreti herkes karşılayamıyor. Lazer, her her tip için de uygun değil. Örneğin bildiğim kadarıyla sarışın veya kızıl saçlı olanlarda lazer sonuçları hayal kırıklığı yaratıyor. Çünkü bu tiplerin derileri çok hassas oluyor.

Doğa, tüy sorununa nasıl çare oluyor?

Bitkisel uygulamaların ilerlemesi ile bu işlemin daha ucuz ve sağlıklı yolu geldi. Ağrılara tahammül edemeyen ve sorunu kesin çözmeye kararlı olanlara iyi bir çare: Bitkisel yollar genellikle kalıcı bir azalma yaratıyor ve zamanla tüylerin tümüyle kaldırılmasını sağlıyor. Son yıllarda onlardan kurtulmanın tercih edilen yollarından biri olan bitkisel özellikteki kremler vücudun en hassas bölgelerinde bile kullanılabiliyor. Zaman açısından da böyle yollara başvurmak en iyisi. Bir kaç dakika içinde banyoya girip uygulanabiliyor. Düzenli kullanım ile tüyleri azaltıyor, gittikçe büyüme oranını ve hacmini yavaşlatıyor. Böylece başka yollara servet ödemenize gerek kalmıyor.

İçinde cildi besleyici minerallerin de bulunduğu doğal krem uygulamaları ile cilt daha sağlıklı olur. İçinde bilinmeyen kimyasallar bulunan tüy dökücüleri kullananların yaşadığı deri şikayetleri az değil. Daha sonra bir çok soruna yol açabiliyor. Sadece bitkilerle üretilmiş kıl dökücü kremlerle bir çok risk ortadan kalkıyor

Biyoaktif bitki maddeleri

İstenmeyen tüylerin miktarını azaltıp niteliğini bozarak sizionlardan kurtaran bir üründen söz etmek istiyorum: “Nano” adlı bitkisel içerikli krem, vücut tüylerinde yüzde 93 oranda bir azalma sağlıyor. Bunun için önce tercih edilen bir yöntemle kıllar kökünden alınıyor. Kıllardan temizlenen bölge iyice yıkanıyor ve deriye bir miktar bu bitkisel krem sürülüyor, masaj yaparak cilde yediriliyor.Kıllar tekrar alınacak seviyeye ulaşana kadar uygulama tekrarlanıyor. Tüylere savaş açan bu bitkisel kremin etkinliği ve güvenilirliği bilimsel deneylerle kanıtlanmış.

Özel bitkiler ve deriye zarar vermeyen doğal özlerle üretilen krem, istenmeyen tüylerin kökünün içine kadar sızıyor. Bu özel biyoaktif bitki maddeleri, birkaç uygulamadan sonra büyümeyi gittikçe azalttığına dair bilimsel raporlar da var. Çünkü dermatalogaların testleriyle kanıtlanmış bir sicili var.

İnsanın kendini iyi gösterecek her yol için emek harcamaya değer. Çünkü, bakımlı görünmek insana güven verir ve benlik saygısını geliştirir. Bunun yollarından biri de imajı bozan bu tüylere doğru çözümü bulmaktır. Gerçekten tamamen istenmeyen kıllardan özgür olmak az şey değil!

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,331 saniyede oluşturuldu.