Ultrason ve Düşük Frekans Akımlarla Zayıflama Yöntemleri

Amerika ve Avrupa’da birçok kişinin tercih ettiği ultrason ve düşük frekans akımlarla zayıflama yöntemleri ülkemizde de oldukça ilgi görüyor.

Ultrason dalgaları ile zayıflama vücutta nasıl bir etki yaratıyor?

Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrason dalgaları, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişiklikleri yaratıyor.

Ultrason ses dalgası, duyulabilir bir ses değildir. Doğadaki birçok hayvan yön bulmada bu sesi kullanır.(kelebek, yunus, balina ve yarasa gibi)Ultrasound Medikal sektörde 40 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır. İlk görüntüleme tekniği olarak geliştirilmiş sonrasında ise birçok alanda tedavi yöntemi olarak kullanılmaya başlamıştır. En son olarak İngiltere’ de Oxford Üniversitesinde kanser hücrelerini dahi yok etmek için denemeler yapılmaktadır. Günümüzde ise Ultrasound ile yağların parçalanmasında kullanılan birçok profesyonel makine kliniklerde yerini almıştır. Ultrakavitasyon teknolojisi ile yağ hücrelerine elastik dalgalar gönderilip bu hücreler baloncuk şeklinde şişiriliyor yağ hücrelerinin arasındaki bağların çözülmesi sağlanıyor ve hücre çeperleri zayıflatılıp parçalanarak sonuca ulaşılıyor.

Bölgesel yağlanmada Ultrakavitasyon yöntemi etkili mi?

Ultrakavitasyon sistemi, bölgesel yağlanma ve selülitle ultrason yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntem. Cildin dış yüzeyine uygulanan yeni ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olur. Bununla birlikte oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki, yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depo yağlarının yapısını bozar. B dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır. Serbestleşen bu yağlar, adalelerde yakılarak ya da üriner sistem ve karaciğer yoluyla vücuttan dışarı atılırlar.

Pasif Jimnastik nedir?

Düşük Frekans Akım, fizik tedavide uzun yıllardır kullanılır. Günümüzde birçok klinikte tıbbi tedavide ve merkezlerde de pasif jimnastik amacıyla kullanılmaktadır.

Pasif jimnastik, kalbin ve eklemlerin yorulmadan çalışmasını sağlayan yani bir nevi kas jimnastiği yaptıran bir yöntemdir. Düşük frekans dalga bilhassa 40 yaş ve üzeri kişiler için ağır sağlık problemleri varsa aktif spor yapmamaları gerektiğinden önemlidir. Düşük frekans dalga belirli yaşlardan sonra vücudun düzgün çalışması, kas ve kemik sisteminin sağlıklı olması açısından harika bir metot olarak bilim tarafından da onaylanmıştır. Hatta bu metodu uluslararası sporculara da kaslarını çalıştırması açısından pasif jimnastik olarak uygulamaktadırlar.

Düşük Frekans dalgalarının vücudun diğer bölgelerindeki etkileri nelerdir?

– Ağrı giderici özelliği vardır, fizik tedavide de uygulanan yöntemdir.

– Vücuttaki deformasyon ve sarkmalarda sıkılaşma sağlamaktadır.

– Kan dolaşımını hızlandırır.

– Toksin atılmasını kolaylaştırır.

– Metabolizmayı hızlandırır.

– Yağların vücuttan atılmasını kolaylaştırır.

– Cildin yenilenmesini sağlar.

– Detoks etkisi yapmaktadır.

– Sindirim, boşaltım, sinir sistemlerini güçlendirir.

– Bağışıklık sistemini güçlendirir.

– Kemik yapısını güçlendirir.

– Lenf sistemini güçlendirir.

Neobodica Semih Ermer

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 128 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,472 saniyede oluşturuldu.