Vahşi hayvan korkusu, erken boşalma refleksini yarattı…

Denetimsiz boşalmanın doğuşunun vahşi hayata dayandığı belirtiliyor.

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği Adana Şube Başkanı Dr. Taner Canatar, erken boşalmanın erkeklerin sık yaşadığı cinsel sorunlardan biri olduğunu söyledi.

Sekste önemli olanın erkeğin ne kadar sürede boşaldığı değil, boşalma refleksi üzerinde istemli kontrolü bulunup bulunmadığı olduğunu belirten Dr. Canatar, yüzde 100 tedavi yöntemlerinin bulunduğunu kaydetti. Denetimsiz boşalmanın doğuşunun vahşi hayata dayandığını anlatan Dr. Canatar, erken boşalmanın birçok farklı nedene bağlı olarak oluşabildiğini vurguladı. Dr. Canatar, “Erken boşalma kazanılmış bir reflekstir. Çok eski devirlerde ilkel çağlarda insanlar seks yaparken bir yandan da her an vahşi bir hayvanın saldırabileceği korkusunu yaşardı. Bu nedenle de erkek bir an önce işlerini bitirmeyi yani boşalmayı amaçlıyordu. Bu açıdan bakıldığında erken boşalma ilkel bir savunmadır” dedi.

SUÇLU OLAN ORGAN DEĞİLDİR’
Seksin kişinin en saf ve savunmasız hali olduğunu söyleyen Dr. Canatar, şunları kaydetti:

“Sevişirken insan en saf, en savunmasız halindedir, tehlikelere karşı açıktır. Bu, hem dışarıdan gelebilecek fiziksel tehlikeler olabileceği gibi, hem de başka bir insanla özel bir anı paylaşma ve ona karşı korunmasız durumda olmanın yaratabileceği tehlikedir. Yani erkek bazen bu yakınlıktan korkabilir ve yakınlığa karşı bir koruma kalkanı olarak da erken boşalma ortaya çıkabilir. Erkekler, bu durumda bütün suçu penislerinde görürler ve penisi kontrol edemedikleri için kızarlar. Oysa ki erken boşalmada suçlu olan penis değildir, olumsuz düşüncelere ve bilişsel çarpıtmalara sahip olan beyindir.”

Dr. Taner Canatar, erken boşalmanın birçok farklı nedene bağlı olarak oluşabildiğini kaydetti. Dr. Canatar, cinsel performansın erkekliğin göstergesi olarak değerlendirilmesi nedeniyle sorunla karşılaşmanın ve bunu kabul etmenin erkek için kolay olmadığını, erken boşalma nedeniyle birçok erkeğin partnerinden utandığını ve özür dilediğini, bunun da yanlış bir davranış olduğunu sözlerine ekledi.

Erkeklerin sorunları
Erkeğin hayata karşı duruşu ve hayatı algılayış biçiminin de erken boşalmanın sonucu olduğu kaydedildi. Bu sorunu yaşayan erkeklerin ortak özellikleri şöyle sıralandı:

“Hızlı yemek yeme, hızlı araba kullanma, hızlı konuşma, her konuda aceleci ve sabırsız davranma, çabuk sinirlenme, stresli ve gerginlik, kontrolsüz davranışlar, çok çabuk güvenme ya da güven duymada zorlanma, kaygılı ruh hali, çocukluklarında babalarıyla sorunlar yaşama ve yataklarını ıslatmış olma, rekabetçi, sosyal alanda ve mesleğinde hırslı, sabırsız, aynı anda birkaç iş yapmayı seven, insanlara ve olaylara çabuk sinirlenen, onaylanmayı bekleyen, sorunlu bir dinlenme tarzı olan, daima telaşlı olan.”

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,454 saniyede oluşturuldu.