Vajinal kuruluğa bitkisel çözümler…

Vajinal kuruluğa bitkisel çözümler…

Vajinal kuruluk nedeniyle cinsel hayatınızdan keyif almıyor, eşinizle sevişmekten kaçınıyor musunuz? Size güzel haberlerimiz var: Vajinal kuruluğa bitkisel çözümlerle cinsellikte daha mutlu ve sağlıklı olabilirsiniz.

Vajinal kuruluğa bitkisel çözümler...Vajinal kuruluk problemi yaşayanlarda, vajina ve vulvada yanma, sızlama, sık idrara gitme, cinsel ilişkide ağrı ve rahatsızlık hissedilir. Çözüm içinse öncelikle, vajinal kuruluk neden olur, günlük hayatta hangi noktalara dikkat edilerek tedavi sağlanır konularına değinelim:

Hormonlar faktörler etkilerVajinal kuruluğa bitkisel çözümler...

Menopoz, emzirme, hamilelik, adet düzensizliği gibi kadınların hormonlara bağlı özel dönemlerinde vajinal kuruluk görülebilir. Kadınlık hormonu yeterli miktarda salgılanmadığında cinsel isteksizlik, vajinada ıslaklığın gerçekleşmemesi gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Duygusal faktörler etkilerVajinal kuruluğa bitkisel çözümler...

Ön sevişme olmaması veya kısa sürmesi, orgazm olamamak, eşi çekici bulamamak, ten uyumunu yakalayamamak gibi duygusal faktörler vajinal kuruluğuna neden olur.

Fiziksel faktörler etkilerVajinal kuruluğa bitkisel çözümler...

Vajinal duş veya temizlik için sabun kullanmak gibi fiziksel faktörler de vajinal kuruluğa neden olmaktadır. Aşağıdaki noktaları dikkatle inceleyin, eğer sizde de varsa hemen yapmayı bırakın.

Parfümlü sabunlar, banyo köpüklerini vajinal temizlik için kullanmayın.
Vajina zaten kendi kendini temizler, doktorunuz istemedikçe vajinal duş yapmayın.
Her zaman pamuklu kumaştan üretilmiş çamaşırlar tercih edin. Naylon çamaşırlar bakteri üretir.
Tuvalet sonrası genital bölge temizliğine özen gösterin. Mikropların vajinaya geçmesini önlemek için, önden arkaya doğru temizlenin.

Vajinal kuruluğun beslenmeyle tedavisiVajinal kuruluğa bitkisel çözümler...

İnsan kendini iyi tanır, eğer cinsel isteksizliğe bağlı vajinal kuruluk yaşıyorsanız; bunun en iyi çözüm yollarından biri cinsel isteği artıran besinler tüketmektir. Aşağıda, bilimsel açıdan da olumlu etkisi kanıtlanmış yiyecekleri göreceksiniz, beslenmenize dahil edip her gün yemeye çalışın.

Kabak çekirdeği
Yaban mersini
Acı biber
Salatalık
Nar
Kahve
Muz
Tahin
Pekmez
Tarçın
Vanilya
Bal
Badem
Ceviz
Vajinal kuruluğa bitkisel çözümlerVajinal kuruluğa bitkisel çözümler...

Karayılan otu

Kızılderililer tarafından kadınların bu sorunlarıyla mücadele edebilmek için uzun yıllardır kullanılan bir bitkidir. Menopoz ve vajinal kuruluk semptomlarını hafifletmek için kullanılır. Fitoöstrojen bir bitkidir. Aktardan alıp, çayını yapıp içebilirsiniz.

Soya

Sağlıklı beslenmenin bir parçası olan soya, vajinal kuruluğa karşı da etkilidir. Tofu, soya fasulyesi ve soya sütünü, beslenme planınıza ekleyin.

Baharat ve otlar

C vitamini, maydanoz, anason ve rezene de beslenme sisteminizde yer alırsa, vajinal kuruluk şikayetlerinizin azalmasına destek olur. O bölgede genel sağlığı arttırmak için bunları yaşamınıza ekleyin.

Hormon bozukluğuna bağlı vajinal kuruluk yaşıyorsanız;

Isırgan otu, östrojen yani kadınlık hormonunu azaltıcı etkiye sahiptir. Hormon bozukluğuna bağlı vajinal kuruluk yaşıyorsanız; ısırgan otudan uzak durmalısınız.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 168 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,300 saniyede oluşturuldu.