Vajinismusta tek tedavi yolu terapi…

Kadınların hayatını kabusa çeviren seks fobisi vajinismus, artık sorun olmaktan çıkıyor. Terapi yoluyla tedavi ile vajinismus, eşinizle aranıza girmekten vazgeçiyor. Cinsel hayatınız, artık daha renkli ve kusursuz olacak.

Cinsel ilişki sırasında ya da başlangıcında vajina girişinin çevresindeki kasların istem dışı kasılması sonucu cinsel ilişkinin ağrılı veya imkansız hale gelmesidir vajinismus. Eğer vajinismus hastasıysanız, bu sorunu terapi dışında bir yöntemle çözmeniz imkansız. Seks fobinizi yenmek için; en kısa zamanda seks terapisi eğitimi almış ve denetimden geçen bir hekim ile temasa geçin.

Prof. Dr. Mehmet Sungur: “Cinsel sorun aileye yansıdıysa ve evlilik içi ilişkiler bozulmuşsa, bu durumda psikiyatrik yaklaşım gerekir. Cinsel tedaviler sadece tekniklerden oluşan yaklaşımlar değildir. Vajinismus, aile ilişkisini bozduysa; bu koşullar altında hem çift hem seks terapilerini bilen profesyonellerin işin içine girmesi gerekir.” diyor ve seks terapistlerinin yalnızca psikiyatr olmadığını söylüyor. Her psikiyatrın seks alanında eğitimi olmayabilir. Bu nedenle seks terapisi eğitimi almış ve denetimden geçen birinin hastayı görmesi gerekir.

Vajinismus sorununu terapi süreciyle çözmek mümkün

Eğer sorun vajinismus ise, bu sorunu, terapi dışında bir şeyle çözmeniz mümkün değildir, çünkü tedavinizde, terapi dışında bir yöntem kullanılsa bile, bunları uygulamak için de terapi gerekecektir.

Vajinismus bir fobi midir?

Vajinismus, bir fobi olabilir ama kendi içinde bir sürü türü vardır. Bazı kadınlarda, sadece cinsel birleşme noktasında ortaya çıkar. Bazıları, daha eşleri yaklaşmaya başladığında huzursuz olurlar. Korkunun iki önemli nedeni vardır; bunlardan biri kaçınma davranışlarıdır. Bu durumla karşı karşıya geldiğinizde, yüksek düzeyde kaygı hissedersiniz. Diğer bir neden ise, cinselliğinizin ağrılı ve kanamalı olacağı düşüncelerinin, sizde yarattığı korkulardan oluşabilir.

Seks terapisi ile Vajinismus

“Seks terapisi” olarak adlandırılan teknik; eşinizle terapiye hazır olup olmadığınıza bağlı olarak, 8- 10 seansta da uygulanabilir, 4-5 seansta da. Bu süreci, eşinizle tedaviye olan hazırlığınız belirler.

Tedavide başarı oranı

Tedavide başarı oranı, hiçbir zaman yüzde 90’ların altına inmedi.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,509 saniyede oluşturuldu.