Vücudunuzu estetikle baştan yaratın…

Vücudunuzu estetikle baştan yaratın…

Daha çekici bir görünüme kavuşmak isteyenlerin tercih ettiği estetik işlemlerini Kışlaoğlu Estetik Merkezi’nden Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu anlatıyor…

Brezilya Kalçası: Bu işlem, Brezilya tarzı yüksek, dışa bombeli ve selülitsiz popolara sahip olmak isteyenlere uygulanıyor. Popo estetiğiyle ilgili günümüzde uygulanan birkaç değişik yöntem mevcuttur.

Vücudunuzu estetikle baştan yaratın...* Dikişle popoyu asma yönteminde hiç iz olmaması avantajken kalıcı olmaması ciddi bir dezavantaj. Genellikle 3-6 ay arasında bu dikiş gevşiyor ve etkisini kaybediyor. Sarkık görünen kalçalara popo kaldırma (dikleştirme) ameliyatı uygulanıyor.

* Popo bölgesine lipofilling yapmak bir başka yöntem. Eğer fazlalık varsa basenlere yani poponun yan-alt bölgelerine liposuction yapılıyor ve poponun üst bölgelerinde yağ enjeksiyonuyla dolgunluk sağlanıyor.

* Çok gevşek derili ve aşırı kilo veren insanlarda popo sarkabilir. Bu durumda belden veya kalça üstünden geçen kesilerle, beldeki ve popo üst bölümündeki sarkan deri ve yağ kısmı bir kuşak gibi çıkarılarak kalça yukarı doğru çekilir, dikişler mayo altında kalır. Genel anestezi ile hastanede yapılan 4-5 saatlik bir ameliyattır. Hasta bir gün hastanede yattıktan sonra evine çıkabilir. 10-15 gün evde istirahat ettikten sonra sosyal hayatına dönebilir.
Göğüs Dikleştirme: Yaş ilerledikçe sarkan göğüsler için uygulanan bu operasyon genellikle genel anestezi altında yapılır. Ameliyatın yapılması 1,5-3,5 saat arasında bir süre alır. Memeler ilk 1-2 gün hafif mor, şişmiş görünür ve rahatsızlık verebilir, ama ciddi bir ağrı oluşturmaz. Bandajlar 7 gün sonra çıkarılır.                                                                                                                                                                                                                                   Göğüs Büyütme: Küçük göğüslü bayanların sıklıkla uygulattığı bu ameliyatta, göğüs altından 3 veya 4 cm. kesilerek, meme dokusunun arkasına ameliyat öncesi belirlenen implant konur. Eğer meme istenilen boyutlara geldi ise ameliyat tamamlanır. Genellikle talep, göğüs ölçüsünün en küçük boydan 85 C’ye çıkarılması yönündedir. 1-2 saatte gerçekleştirilen işlem sonrasında hasta aynı gün taburcu edilir. Ancak hastanın 2-3 gün dinlenmesi önerilir.                                                                                                                                                                                                                                       Karın Germe: Göbek kısmındaki yağlanmadan şikayetçi bayanların uygulattığı bu işlemde karın gerilir, tamamen dümdüz olur. Tekrar aynı bölgede yağ oluşumu söz konusu değildir. Karın duvarı kasları gevşemişse, dikişle karın duvarı da gerilir. Aynı esnada karın duvarının yan bölümündeki kaslara güçlendirme dikişleri konularak, bel oyuntusu oluşturulur. Göbek deliği yeni yerine yerleştirilerek işlem sonlandırılır.                                                                                                                                                                                                                                                    Bacak Kontörü: Kasıktan başlayıp arkada kalça kıvrımına uzanan bir kesi yapılır. Bacak derisi yukarı doğru gerilir. Deri şekillendirilip, fazlası atılır ve işlem kalıcı dikişlerle tamamlanır.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 131 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,449 saniyede oluşturuldu.