Vücut şekillendirmenin kolay yolu…

 

Dengesiz beslenme, yağlı yiyecekler tüketme ve benzeri birçok durum kilo almada önemli olumsuz etkilerdir. Son yıllarda gelişen teknoloji ile farklı alternatifler üretildi ve kilo vermek büyük bir dert olmaktan çıktı. Sadece kilo vermek değil, vücuttaki şekil bozuklukları da rahatlıkla tedavi edilebilir hale geldi.

Hızla ilerleyen estetik sektöründe, önemli bir yer tutan zayıflama ve kilo verdirme tedavileri 5-6 haftada etkili olabilecek kombinasyonlarla destekleniyor. Estetik İnternational’dan Op. Dr. Bülent Cihantimur da son sistemlerden olan “Radyo Frekans” hakkında bizleri bilgilendiriyor.

Radyo frekans nedir, vücut şekillendirmede nasıl kullanılır?
Radyo Frekans (RF) temelde bir Elektrik Transfer Sistemidir. RF insan bedenine uygulandığında, kısa bir dalgalanma dürtüsü verir ve bu da; hiçbir elektrokimyasal tepkime vermeden termal ısı etkisi oluşturur.

Radyo frekans; zayıflamada önemli bir tedavi yöntemidir.
RF Teknolojisi, özellikle Dirençsel Elektrik Transfer sistemi ile OBEZİTE tedavilerinde etkendir. Yağları yakılarak hastaya kilo verdirmek mümkündür. Hastalar tarafından tercih edilme sebebi olarak da; cerrahi olmayan, ameliyatsız bir çözüm olma özelliği ile de göz doldurmaktadır.

Radyo frekans, vücudu nasıl etkiler?
Arttırılan doku ısısı, cilt dokusunun elastikiyetini ve ön-tedaviye göre kolajen liflerinin arttırılmasını sağlar. Diyatermik bir yöntem olan Radyo Frekans
uygulaması, derin vücut dokularının ısıtılmasına olanak sağladığından, kan akışının da 4-5 kat daha hızlı olmasını sağlar. Radyo Frekans ile desteklenen bu sirkülasyon, doku şişkinliğini azaltır ve ödem oluşumunu en aza indirir, lenfatik sirkülasyonu destekler, oksijen tedarikini hızlandırarak toksik maddelerin boşaltılmasını sağlar.

Uygulama protokollerine göre, RF uygulamalarının sadece vücut şekillendirme değil, vücut şekillendirilirken kilo verdiren etkileri de mevcuttur.

Radyo frekans uygulamalarında kilo verilebilir mi?
Normal RF uygulamalarında, vücut şekillendirme, dolaşımı arttırma, toksinleri vücuttan atıp daha sağlıklı bir yaşam için tedavi uygulamaları mevcuttur. Ancak Prix III isimli cihazda bulunan RET teknolojisi ile Radyo Frekans uygulamalarında ilk defa kilo verdirici bir etki de oluşturulmaktadır. Kilo verdirme etkisi de vücut konturu için sonuç almada çok daha efektif olmaktadır.

Cerrahi olmayan bir müdahale ile kilo verdirme ve vücut şekillendirmeyi bir arada yapabilen Radyo Frekans uygulamaları, önemli bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Radyo frekans ile kaç kilo verilir?
Uygulama protokolleri hastaya ve tedavi edilecek alana bağlı olarak farklılık gösterse de; ortalama olarak 2 haftada 1 uygulama ile toplam 2 ayda, vücut şekle sokulurken beraberinde de hasta 4 kilo verebilir. Ayrıca diyet ve beslenme alışkanlıklarındaki değişiklikler ile hastaya daha çok kilo verdirilebilir.

Radyo Frekans’ı ne ile desteklersek etkiyi arttırır, tedavi süresini kısaltırız?
FMTS dediğimiz, mikro iğneleme cihazı bu iş için kullanılabilir. Neden FMTS diyoruz? Fraksiyonel Mikro iğneleme Tedavi Sistemi’nin kısaltılmış ismidir. FMTS iğneleri 9 pin’li iğnelerdir ve dakikada 120 atıma kadar çıkabilir. Böylece dakikada 120 X 9 iğneleme yapabilir. Manuel iğneleme yöntemleri ile bunu yapabilmek mümkün değildir.

Amaç mikro kanallar açmak ve cildin hasar görerek trombositlerin salgıladığı büyüme faktörleri ile deri dokusunun gençleşmesini ve iyileştirilmesini sağlamak. Bacak gibi bölgelerde bu uygulamayı selülit tedavisine destek olarak kullanıyoruz. Çok iyi sonuç veriyor.

Ayrıca, PPC dediğimiz soya enzimi kullanıyoruz. RF ile veya FMTS ile kombine bir terapi yöntemi olarak kullanmaktayız. HotCell PPC ampulleri ile FMTS ve Radyo Frekans teknolojisini bir araya getirdiğimizde aldığımız sonuçlar; hastayı da bizi de oldukça memnun ediyor.

Zayıflama tedavilerinde erkeklerin yeri nedir?
Bayanlar üzerineymiş gibi geliyor tüm konuşmalar ancak erkek hastalarımız da oldukça var ve yapılan tedavilerden memnunlar. PPC ürünlerini de sık sık kullanmaktadırlar çünkü ev-kullanımı dediğimiz protokollerle de destekliyoruz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,484 saniyede oluşturuldu.