Windows 7 ile PC hayatı kolaylaşacak…

 

Microsoft’un aylar öncesinden tartışılmaya başlanan yeni işletim sistemi kullanıcılara getirdiği yüksek hızı ile ön plana çıkıyor. Microsoft’un aylar öncesinden tartışılmaya başlanan ve daha piyasaya çıkmadan popüler olan yeni işletim sistemi Windows 7 PC kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak. Geçen hafta tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de satışa sunulan Windows 7 yüksek hız konusunda da ön plana çıkacak.

Windows 7, Home Basic, Home Premium, Professional ve Ultimate olarak 4 ayrı sürüm halinde raflardaki yerini aldı. PC kullanıcılarının daha çok Home Premium ve Professional versiyonlarını tercih etmeleri bekleniyor.

Selefi Vista’nın yerden yere vurulan eksikliklerinin giderildiği ve üstüne pek çok yeni kullanıcı dostu işlevin eklendiği duyurulan Windows 7’nin ekonomik durgunluğa karşın yüksek talep görmesi bekleniyor. ‘Windows, Sınırsız Yaşam’ sloganıyla satışa sunulan Microsoft’un yeni nesil işletim sistemiyle ‘Arama’ ile ‘Başlat’ mönüsünden birkaç sözcük girerek bilgisayardaki belgelere, e-postalara, şarkılara ya da herhangi bir dosyaya ulaşıp yeri saptanabiliyor.

Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan, Windows 7’nin kullanıcıyla buluşmasının tarihi bir dönüm noktası olduğunu ifade ederek “Windows 7, gerek bireysel kullanıcıların, gerekse kurumların verimliliğini arttıracak teknolojiye sahip. Ağ ortamındaki bilgisayarları ve cihazları tanıyarak iletişimin merkezi olurken kullanıcıların bilgiye ulaşmasını hızlandıran arama özellikleriyle günlük işlerin hızlı bir şekilde halledilmesini sağlayacak” dedi.

Windows 7 sürümlerinin son kullanıcı önerilen liste fiyatları ise ‘Windows 7 Home Basic’ için 123 dolar, ‘Windows 7 Home Premium’ için 145 dolar, ‘Windows 7 Professional’ için 236 dolar ve ‘Windows 7 Ultimate’ için 250 dolar.

Neler getiriyor?

Gelişmiş görev çubuğuyla dosyaları açıp bilgisayarınızda daha hızlı gezinebilirsiniz.

Jump List ile düzenli olarak kullandığınız dosyaları yalnızca 2 tıklamayla açabilirsiniz.

Açık pencereleri yeniden boyutlandırmak ve düzenlemek için yeni yollar da sunuyor.

Uyku modundaki sistem uyandırılırken daha çabuk harekete geçerek, komutlara daha hızlı cevap verebiliyor.

Kullanıcı hesabı kontrolleri, bilinmeyen bir program çalıştırılmak istendiğinde kullanıcıyı uyararak bilgisayarın kötü niyetli yazılımlar tarafından zarar görmesini engeller.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 164 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,338 saniyede oluşturuldu.