Windows 7’ye nazar boncuğu!

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 7’nin Türkçe sürümünde nazar boncuğu ve Kız Kulesi resimleri duvar kâğıdı olarak geliyor
Windows 7 küresel açılışa yerel merhaba ile başlıyor. Bu yüzden Türkçe sürümü nazar boncuklu, Kız Kulesi fotoğrafları bilgisayar ekranlarını duvar kağıdı olarak süsleyecek. Piyasaya çıktığı anda Türkçe pazara sunulacak. Windows Vista işletim sistemi ile büyük bozguna uğrayan Microsoft, özellikle büyük kurumsal müşterilerinin Windows XP’ye geri dönmesiyle büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştı. Şimdi Windows 7 ile bilgisayar endüstrisinin değil, tüketicinin ihtiyaçları göz önüne alınıyor. Böylece yeni bilgisayar satın almak için para harcamaya gerek kalmıyor. Bu yüzden kurumsal ve bireysel müşterilerin büyük ölçüde bilgisayar veya sistem değiştirmesine gerek kalmayacak. Türkiye’de de etkinlik İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde düzenleniyor.

YENİ PC’YE GEREK YOK
Windows 7 görünüm olarak Apple Mac OS’e biraz daha benzedi. Transparan pencereler üzerine tıklanınca büyüyor. Bu yönüyle görünüm olarak Apple OS X havası veriyor. Netbook yani mini dizüstü bilgisayarların bir bölümünde Windows 7 kullanılabilecek. İnternet bağlantısı için karmaşık işlemler kolaylaşıyor. Tek bir tıklama ile ağlara bağlanıyor. Evdeki tüm ağa bağlı cihazlar Windows 7 kullanan bilgisayarları tanıyor. Müzik, resim gibi dosyaları paylaşabiliyor.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,480 saniyede oluşturuldu.