Yağ Enjeksiyonu İle Dekoltede Doğal Güzellik

Göğüslerinizden memnunsunuz, ne küçük ne de büyük… Ama göğsünüzün üst kısmı hafifçe dolgunlaşsa, yaz gecelerinde giydiğiniz kıyafetler tam istediğiniz gibi dursa ne güzel olurdu değil mi?

Yüz güzelliğinde sıkça kullanılan yağ enjeksiyonundan artık göğüs estetiğinde de yararlanmak mümkün. Birazcık daha dolgun göğüslere sahip olmayı hayal edenler ya da memelerindeki hafif sarkmadan yakınanlar için oldukça doğal görüntü veren, ucuz, hızlı ve kolay, yepyeni bir teknik bu.

Yağ Enjeksiyonu Hangi Bölgelerde Uygulanır?

Yağ enjeksiyonu, vücudun kendi yağ dokusunun, fazla olduğu yerden emilerek alınması ve yine aynı vücutta gerekli olan başka bölgeye enjekte edilmesidir.

Yüz güzelliğinde gevşeme, sarkma ve derin çizgileri doldurarak gençleştirme amacıyla kullanılan yağ enjeksiyonu, vücudun başka bölgelerinde, daha geniş hacim isteyen yerlerde de kullanılmaya başlandı. Şu anda, bu yeni yöntem, bacak kalınlaştırma, vücudun herhangi bir yerinde kaza ya da yanık sonrası kalan çökük bölgelerin iyileştirilmesi ve meme estetiğinde kullanılıyor.

Meme Büyütmek İçin Kullanılan Yöntemlerin Avantajları ve Dezavantajları

Meme büyütmek isteyenlere silikon protezler ve yağ enjeksiyonu önerilebilir. Silikon protezlerin en büyük dezavantajı, yabancı madde hissine karşı duyulan rahatsızlık. Oysa başlangıçta duyulan bu önyargı, ameliyattan sonra hızla kayboluyor. Silikonun patlaması ise ancak çok hızlı çarpma gibi kazalarda görülebilir ki, hayata geçme ihtimali dikkate alınmayacak kadar azdır.

Memenin bir miktar gelişmiş olduğu fakat hastanın protezsiz çözüm istediği durumlarda ise artık yağ enjeksiyonu güvenilir ve hızlı, yepyeni bir alternatif. Avantajı, kolay gerçekleştirilmesi, herhangi bir ize yol açmaması ve gerçekten doğal bir görüntü vermesidir.

Yönteme karşı bilimsel çevrelerce öne sürülen en büyük eleştiri, verilen yağın meme dokusuna ulaşması kuşkusudur. Oysa yağ enjeksiyonu ile meme büyütme tekniğinde, enjeksiyon meme bölgesindeki derinin altına yapılır. Kesinlikle meme bezi içine değil. Yağ enjeksiyonu yönteminin, çok küçük olan ve büyütülmesi istenen göğüsler için uygun olmadığını tekrar tekrar vurgulamakta yarar var. Yağın memeyi büyütmek için enjekte edileceği ikinci yer ise meme arkası, kas üzeri, yani meme protezinin yerleştirildiği bölgedir.
Bunlar dışında, tekniğin en olumsuz yanı, enjekte edilen yağın bir kısmının emilimi ile kazanılan hacmin bir miktar kaybedilmesidir. Sonuç kişiden kişiye değiştiği için önceden net bir tahmin yapmak mümkün değildir. Eğer hacim kaybı varsa işlem tekrarlanabilir.

Bu teknikte, en uygun adaylar, memesi hiç olmayan veya çok küçük olanlar değil, orta büyüklükteki kişilerdir. Memesinin hafifçe dolgunlaşmasını isteyenler, yağ enjeksiyonu ile meme büyütme için ideal kişilerdir. Aynı şekilde göğsü normal büyüklükte olan fakat hafif sarkmadan yakınan hanımlar da bu yeni teknikten büyük yarar görebilirler.

Yaza girerken göğüslerdeki sarkmalar ya da ileri yaşlarda görülen kırışıklık ve lekeler için uygulamalar

Sarkma varsa, çeşitli askı yöntemleri ile yağ enjeksiyonu ya da memeyi kendi üzerine katlama ile yapılacak “Mastopeksi” denilen işlem öneriliyor. Biraz daha ileri yaş grubundaki hanımlar ise boyun ve meme dekoltesi bölgelerindeki ince kırışıklardan yakınıyorlar. Özellikle yazın güneş, dekolte bölgesindeki buruşukluğu daha da belirginleştiriyor. Bu bölgedeki güneş lekeleri için çeşitli lazerler kullanılabilir ama kırışıklıklarda ince bir tabaka halinde yağ enjeksiyonu uygun anatomili hanımlarda çok güzel sonuç verecektir.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 129 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,570 saniyede oluşturuldu.