Yağ yakımını hızlandıran besinler ile hızlı zayıflama!

 

 

yağ yakan besinler ile zayıflama kilo verebilme önerileri bilgileri tüyoları…

Beslenme & diyet uzmanları tarafından önerilen ve kilo verebilme anlamında sizlere gerçekten önemli avantajlar sağlayabilecek olan yağ yakan besinler ile sizlerde rahatlıkla ideal kilonuza ulaşabilir, bu şekilde fark yaratan bir vücut yapısına kavuşabilirsiniz…   Yağ yakan besinler hangileridir ve bu özelliklerini hangi etkenler ile gösteriyorlar?

Ananas

Ananastaki bazı enzimler, balık ve kırmızı etteki proteinin daha kolay parçalanmasına yardımcı oluyor. Böylece protein, hücreler içinde daha kolay emilebiliyor; vücut bu proteinlerden daha fazla yarar sağlıyor.

Enginar

Enginarda bulunan ‘cynarin’ isimli madde, vücuttaki toksinlerin atılımını sağlıyor. Karaciğer dostu olarak bilinen bu sebze, bol magnezyum içeriyor ve yağ yakımını hızlandırıyor.

Fasulye

Yağ oranı düşük ve protein açısından zengin fasulyenin her türü, zayıflamak isteyenlerin listesinde mutlaka bulunmalıdır. Tok tuttuğu için atıştırmayı önleyen fasulye, kolesterolü düzenler ve metabolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı olur.

Kırmızı acı biber

Bibere acı tadı veren ‘capsalcin’ maddesi, metabolizmayı hızlandırır, vücut ısısını arttırır. Vücut, yükselen ısıyı düşürmek için, ekstra enerjiye ihtiyaç duyar ve böylece yağ yakımını kolaylaştırır. Zerdeçal da vücutta kırmızı bibere benzer bir etki yaratır.

Rezene

Çok güçlü bir aromaya sahip bu bitkinin içindeki uçucu yağlar, metabolizmayı hızlandırıyor. Enzim oluşumunu arttırıyor ve yağların vücutta depolanmasını önlüyor.

Tavuk eti

Derisinden ayrılan beyaz tavuk eti, protein açısından zengin, yağ açısından ise son derece fakirdir. Tavuğun yanı sıra piliç, devekuşu ve hindi de aynı özelliğe sahiptir. Bu gıdalar zengin birer protein kaynağı olarak, cildin yağ dokusunu güçlendirir.

Yaban mersini

C vitamini bombası yabanmersini, aynı zamanda güçlü bir antioksidandır. Ona koyu rengini veren madde serbest radikalleri yok ederek, toksinlerin dışarı atılmasını sağlar.

Elma

Elmanın sağlığımıza pek çok faydası olduğunu artık herkes biliyor. Bu faydalardan biri de kilo vermenize yardımcı olması… Peki bunu nasıl yapıyor? Elmanın içindeki pektin maddesi, uzun süre tok kalmanızı sağlayarak gereksiz atıştırmaların önüne geçmenizi sağlıyor.

Bir önceki yazımız olan Bu besinler ile sindirim sisteminizi hızlandırın! başlıklı makalemizde sindirim hızlandıran yiyecekler hakkında bilgiler verilmektedir.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,473 saniyede oluşturuldu.