Yağlarınızla vedalaşın…

 

 

 

 

“Denizkızı görüntüsü ile ne kadar çekici dursa da kalçalar çoğumuzun en büyük sıkıntısıdır. Pantolon giydiğinizde görüntü bir fiyaskoda olabilir, efsane de ama sonuç elinizde aslında. Evde yalnızca birkaç dakikanızı ayırarak ama düzenli ve istikrarlı bir şekilde devam ederek, basit birkaç hareketle siz de formda bir görüntüye sahip olabilirsiniz.”

Oturarak çalışanların kurtarıcısı

Özellikle tüm gün oturarak çalışana kişilerin güne 10-15 dakikalık çalışmalar başlamasının, büyük bir etki yaratacak

“Sabah kalktığınızda güne hazırlanırken 5 adımda kalçalarınızda ki kan dolaşımını hızlandırıp, kaslarınızı çalıştırıp, günü oturarak geçirmiş olsanız da formu yakalayabilirsiniz. Elbette yediklerimize dikkat etmeyi, çayı ve kahveyi dengelemeyi, bol bol su içmeyi unutmadan.

1.) Herhangi bir yerden tutunup ayakta durun. Bir bacağınızı yana doğru açıp kapayın. Sonra diğer bacağınıza geçin. İlk önce 10 sayı, her hafta 10 sayı daha ekleyerek 2 şer set tekrar edin.

2.) Birinci pozisyondayken dizinizi göğsünüze doğru çekip bırakın. Sayılar aynı…

3.) Şimdi bir sandalye bulun. Bacaklarınızın arasını omuz genişliğinden biraz daha fazla açın. Bedeninizin üst kısmı dik ve sandalyeden tutunurken kalçanızı, dizlerinizi bükerek aşağı yukarı hareke ettirin. Sayılar yine aynı.

4.) Ayakta dengeli bir şekilde durun ve ellerinizi belinize koyun. Sırayla bir sağ bir sol bacağınızı öne doğru savurup tekme atar gibi yapın. Sayılar yine aynı.

5.) Bacaklarınızın arasını açın derin nefesler alıp verin gerilin, esneyin ve rahatlayın.

Güne sporla başlamanın faydalarını artık herkes biliyor. Bu hareketler kalçaları forma sokarken genel olarak bedeni de çalıştırıyor. Hem formda görünüm hem de sağlık için her gün 15 dakikanızı ayırın. Artık pantolonları uzun tuniklerle saklamayın.”

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,342 saniyede oluşturuldu.