Yanaklarınızı nasıl zayıflatırsınız?

Yanaklarınızı nasıl zayıflatırsınız?

Kocaman yanaklarınız her aynaya baktığınızda dikkatinizi çekiyor ve kilo vermenize rağmen yanaklarınız yerinde mi duruyor? Diyetinizde yapacağınız birkaç değişiklik ve yüz egzersizleriyle yanaklarınızı da zayıflatabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece bu adımları izlemek.

Diyetinizi Değiştirin

Çok su içinYanaklarınızı nasıl zayıflatırsınız?

Vücudunuza yeterince su almadığınız zaman, vücut su konusunda endişe eder ve olan suyu da depolar. Ve depo olarak kullandığı yerlerden biri de yüzünüzü şiş gösterecek yanaklar ve gözler olabilir. Günde en azından 2 litre su içmeniz yanaklarınızın şişkinliğini de alacaktır.

Tuz ve şekere ara verin

Eğer beslenmenizde fazla tuz ve şeker varsa vücudunuz suyu tutar. Bu da suyun yüzde depolanmasını sağlar. Eğer tuz ve şekeri tamamen bırakamayacağınızı düşünüyorsanız düşük miktarda onları içerenlerinden tercih edin. Yüksek tuz ve şeker içeren fast foodlardan, paketlenmiş ürünlerden kaçının.
Kurutulmuş ya tuzlu et yerine yağsız et tüketin, tatlı krizine girdiğinizdeyse pastalar yerine doğal şeker içeren meyve yiyin.

Alkolden kaçınınYanaklarınızı nasıl zayıflatırsınız?

Alkol tüketimini azaltmak enerjinizi yükseltir, kronik ağrıları hafifletir ve yanaklarınızın küçülmesini sağlar. Alkol aldığınızda vücudunuzdaki su azalır bu da vücudunuz yine su paniğine kapılıp stok yapmasına yol açar. Üstelik alkol yüksek kalorili olduğundan genel olarak kilo almanızı da sağlar. Alkol yerine doğal meyveli smoothie’ler ya da bitki çayları içebilirsiniz.

Daha çok meyve ve sebze yiyinYanaklarınızı nasıl zayıflatırsınız?

Sadece sağlıklı olduğu için değil yanaklarınızın küçülmesine yardım edeceği için de meyve-sebze tüketmenizi öneriyoruz. Meyve ve sebzeler yüksek oranda su içerdiği için yanaklarınızın su depolamasını da engelleyecektir. Üstelik sağlıksız atıştırmalıklardan kat kat iyiler.

Kalsiyumlu besinler yiyinYanaklarınızı nasıl zayıflatırsınız?

Peynir ve yoğurt gibi yüksek kalsiyum içeren besinler kilo vermenize yardımcı olur. Ve bu besinlerin bir diğer özelliği de suyun depolanmasını önlemek. Makarna, pizza gibi yüksek karbonhidratlı yiyecekler yerine kalsiyumlu besinler tercih etmek yanaklarınızı küçültecektir.

Yüz Egzersizleri Yapın

Sakız çiğneyinYanaklarınızı nasıl zayıflatırsınız?

Sakız çiğnemek sadece nefesinizi tazeleyip, stres atmanızı değil aynı zamanda yanaklarınızı hareket ettirerek zayıflamasınız- da sağlar. Bunun en iyi yanı ise kesinlikle egzersiz yapıyormuş gibi yorulmamanız. Her yemekten sonra sakız çiğneyin ama çenenizi ağrıtmamaya dikkat edin.

X-O deyinYanaklarınızı nasıl zayıflatırsınız?

15 kere üstüste x-o (iks-o) diyin. Sonrasında nefes alın ve bunu 3 set olarak tekrar edin. Bu hareketle yanaklarınız iki farklı şekilde hareket etmiş olacak ve yanaklarınızdaki yağlar daha hızlı eriyecek. Bu hareketin güzel yanı ise istediğiniz zaman –hatta ofiste bile- yapabilecek olmanız.

Çenenizi açınYanaklarınızı nasıl zayıflatırsınız?

Ağzınızı yuvarlak şekilde açın, kapatın ve fotoğrafta gördüğünüz şekilde birkaç saniye tutun. Sonra çenenizi rahat bırakın ve bu hareketi 9 kere daha tekrarlayın. Bu hareketi günde 3 kere yapmak yanaklarınızı küçültecektir ama daha sık yapmak ağrıya neden olabilir.

Yanakları kaldırınYanaklarınızı nasıl zayıflatırsınız?

Gülme hareketine benzer bir şekilde yanaklarınızı olabildiğince gözlerinize yakınlaştırın. Kendinizi zorla gülüyormuş gibi düşünün ve yanaklarınızı daha da kaldırın. 10 saniye boyunca yanaklarınızı yukarıda tutun ve bu hareketi istediğiniz zaman tekrar edin.

Dudaklarınızı ‘balık’ yapınYanaklarınızı nasıl zayıflatırsınız?

Dudaklarınızı birleştirin ve balık gibi görünene kadar yanaklarınızı içe çekin. Bu pozisyondayken bir de gülmeye çalışın. 10 saniye böyle durun ve bunun 10 kere tekrarlayın.

Balon yanak yapınYanaklarınızı nasıl zayıflatırsınız?

Dudaklarınızı kapatın ve yanaklarınızı hava ile şişirin. Sonra havayı bir yanağınızdan diğerine geçirin. Bu hareketi 10 kere üstüste günde 3 kere yapın.

Dudaklarınızı büzünYanaklarınızı nasıl zayıflatırsınız?

Bu hareket için dudaklarınızı büzün ve yanaklarınızı içe çekin. Birkaç saniye böyle kalın ve sonra yanaklarınızı bırakın. Bu hareketi de 10 kere üst üste günde 3 kere yapın.

GülümseyinYanaklarınızı nasıl zayıflatırsınız?

Gülmek aynı zamanda kasları çalıştıran bir yüz hareketi. Her biri 10 saniye olmak üzere 10 kere üstüste gülümseyin. Ya da gün içerisinde daha sık gülümseyin. Bu sayede sadece yanaklarınız zayıflamaz aynı zamanda gün boyunca da daha pozitif hissedersiniz.

Egzersizlerden sonra yüzünüze masaj yapınYanaklarınızı nasıl zayıflatırsınız?

Tüm bu hareketleri yaptıktan sonra yanaklarınıza ve çenenize yuvarlak hareketlerle, parmak uçlarınızla masaj yapın. Bu sayede hareketler sonrasında yüzdeki gerginlik gidecek ve acılar azalacaktır.

Yanakları zayıflatan diğer yöntemler

Kilo verinYanaklarınızı nasıl zayıflatırsınız?

Yanaklarınızı zayıflatacak şeylerden biri de kilo vermek. Eğer siz zayıflarsanız yüzünüz de zayıflayacaktır. Hatta birçok kişinin zayıfladığını ilk belli eden yüzü olabiliyor.

Her öğün dengeli ve sağlık üç öğün yemeyi es geçmeyin, hergün mutlaka meyve ve sebze yiyin, sağlıklı protein ve karbonhidratlardan alın.

Egzersiz yapmayı ihmal etmeyin. Günde sadece 30 dakika yapacağınız egzersiz hem fizikselhem de zihinsel olarak sizi ciddi olarak etkileyecektir.

İyi bir sonuç için günde 250 kaloriyi beslenmenizden çıkarın ve 250 kalori daha fazla yakın.

Güçlü spor yapınYanaklarınızı nasıl zayıflatırsınız?

Spor salonuna gidin ve ağırlık aletlerini, dambılları kullanın ve kaslarınızı güçlendirip yağlarınızı yakın. İyi yapılan egzersizler yüzünüz de dahil olmak üzere kaslarınızı güçlendirecektir. Ve kaslarınız güçlü olunca yağ yakmanız daha da kolaylaşacak.

Doktorunuzla ilaçlar hakkında konuşunYanaklarınızı nasıl zayıflatırsınız?

Kullandığınız bazı ilaçlar vücudunuzda su tutulmasına, şiş görünmenize neden oluyor olabilir. Bu yüzden doktorunuza konuyu anlatın ve düzenli kullandığınız ilaçlarınızı başka ilaçlarla değiştirmesini isteyin.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 132 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,575 saniyede oluşturuldu.