Yaşlanmayı önleyen yiyecekler…

Bu 8 yiyeceği beslenme programınızda mutlaka bulundurun. Doğru beslenerek yaşlanmayı geciktirmenin sırrı onlarda!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Kuru erik
Amerika’da yapılan bir araştırmanın sonucunda yaşlanmayı ve kanseri önleyen yiyecekler arasında kuru erik birinciliği kapmış. Bütün meyvelerin antioksidan güçleri göz önünde bulundurulduğunda kuru eriğin kandaki zararlı serbest radikalleri en iyi temizleyen meyve olduğu ortaya çıkmış. Uzmanlar her gün bir avuç kuru eriğin yaşlanmayı geciktirdiğinin altını çiziyorlar.

Brokoli
Brokoli, içeriğinde bulunan gluko-sinolat sayesinde oldukça sağlıklı ve yaşlanmayı da bir o kadar geciktirici bir sebzedir. Bahsettiğimiz gluko-sinolatlar yaşa bağlı kanserlerin riskini azaltmaya yarar. Brokoli, aynı zamanda bir antioksidandır. Yani hücre zarlarına ve hücre DNA sına zarar veren serbest radikalleri zararsız hale getirir. Dolayısıyla gençlik dostu sebzelerin başında gelir.

Soya sütü
Soya sütü soya fasülyesinin zengin içerikli sütüdür. Soya sütünün mucizesi ise içeriğinde bulunan izoflavonlar. Bu içerik, kadınların menopoz döneminde en büyük sorunu olan kemik erimesi riskini azaltıyor. Tamamen doğal olan bu maddeler aynı zamanda menopoz sonrası kadınlara uygulanan östrojen hormonunun yerine geçebilecek potansiyel taşıyor.

Ayçekirdeği
Yaşlanma karşıyı vitaminler arasında en etkili olan E vitaminidir. Ayçekirdeği de E vitamini açısından en zengin besinler arasında yer alır. Ayrıca güçlü bir antioksidan olan selenyum da ayçekirdeğinde bolca bulunur. Kalp ve sinir hastalıklarına da faydalı olan ayçekirdeği aynı zamanda beden ve zihin yorgunluğunu da gideriyor.

Soğan
Sarı, ve hatta özellikle kırmızı taze soğanın içeriğinde yüksek oranda kersetin bulunuyor. Kersetin olarak adlandırılan flavanoidler, fiziksel yorgunluk sonucu gerçekleşen bağışıklık sisteminin çökmesini belli ölçüde engelleyebiliyor. Aynı zamanda ciltte elastikiyet kaybı ve romatizma, kireçlenme gibi yaşa bağlı rahatsızlıkları da önlemeye yardımcı oluyor.

Pazı
Pazı, gözlerimin yaşlanma sonucu maruz kaldığı zararları minimuma indirger. Çünkü yapraklarında, gözleri yaşlanmanın etkilerinden koruyan karotenoid maddesi bulunur. Ayrıca yaşlanma karşıtı vitaminlerden E vitaminini de içeren pazı, kansızlığı da önler ve vücuda kuvvet verir.

Kırmızı biber
Betakaroten içerikli kırmızı biber, özellikle bir de acıysa, en iyi C vitamini kaynaklarından biridir. C vitamini kolajen seviyesini ve cildin elastikiyetini korumakta oldukça etkili bir vitamindir. Tüm bunlar yaşlanmanın da belirtileri olduğundan, kırmızı biber bu belirtileri minimuma indirgememizi sağlıyor.

Kurubaklagiller
Kurufasulye, nohut, bakla, bezelye, mercimek, yeşil fasulye, soya ve yulafta bol miktarda bulunan saponinler, antioksidant etki göstererek hücrelerdeki DNA mutasyonlarını önleyerek antikanserojen etki gösteriyorlar. Bu yüzden kurubaklagilleri sıklıkla tüketmek gerekiyor.

Daha uzun ve sağlıklı ve zinde bir hayat için beslenmenizde dikkat etmeniz gerekenler… Genç kalma sırları!

Yaşlanmayı geciktirmek aslında hiç de zor değil. İşte, genç kalmanın sırları… Yaşlanmayı geciktirmek için altın öneriler

Cildimize uygulayacağımız anti aging bakım ürünlerinden, yaşlanmayı önlemek için beslenmeye kadar her şey! 30’lu ve 40’lı yaşlarda cilt bakımı

Hafıza, işitme, gözler ve kemiklerimizin yaşlanmasına nelerin sebep olduğunu öğrenmeye ve onları önlemeye ne dersiniz? Bizi neler yaşlandırıyor?

Sağlıklı ve uzun bir hayat sürmek için ne yapmalı, nasıl beslenmeli, nelerden uzak durmalıyız? Uzun ve sağlıklı yaşam diyeti

Bıçak altına yatmadan, pahalı kremler kullanmadan da genç kalmak mümkün! 5 doğal formülle hemen tanışın… Yaşlanmayı geciktiren formüller

İçeriğinde E vitamini bulunan cilt bakım ürünleri genç ve sağlıklı bir cilt vaat ediyor. E Vitaminli Ürünlerle Genç Bir Cilt

E vitamini cilt hücrelerini yeniler, cildi güneşten korur ve genç kalmasını sağlar. Genç bir cilt için E vitamini

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,460 saniyede oluşturuldu.