Yaz öncesi parlak ve canlı saçlar için bakım önerileri…

Yaz öncesi parlak ve canlı saçlar için bakım önerileri…

Güneş, deniz, nem nedeniyle yazın zarar görecek saçlarınızı şimdiden yaza hazırlamaya ne dersiniz? Yazın sağlıklı, bakımlı ve canlı saçlara sahip olmak için önerilerimizi hemen hayat geçirmeye başlayabilirsiniz.

Yaz öncesi parlak ve canlı saçlar için bakım önerileri...Hava sıcaklarının arttığı yaz ayları öncesinde sağlıklı ve canlı saçlara sahip olmak için bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Daha hacimli, canlı, parlak ve güzel saçlar için düzenli bakımın önemine değinen uzmanlar, dışarıdan uygulanacak kürler, bakımlar ve ürünlerle birlikte sağlıklı beslenmenin de çok önemli olduğunu vurguluyor. Yaz ayları öncesinde saç ve saç derisi kuvvetlendirilmeli ve zor günlere hazırlanmalı. Bunun için doğru ürünlerin kullanılması, stresten uzak durulması, uyku düzenine dikkat edilmesi ve gerekli bakımların yaptırılması öneriliyor. DS Laboratories saç sağlığı uzmanları yaz öncesi saç bakımı için öneriler verdi.

Fönü azaltınYaz öncesi parlak ve canlı saçlar için bakım önerileri...

İlkbahar ile birlikte ısınmaya başlayan havalar saçların da zamanla daha fazla ve hızlı kurumasına, kırılgan bir yapıya bürünmesine ve mat bir görünüm kazanmasına neden olur. Hava sıcaklığının ve havadaki nem oranının artmaya başladığı yaz öncesinde kurutma makinesinden mümkün olduğunda uzak durulmalı, daha az fön çektirilmeli ve saça kaybettiği nem oranını kazandırmak için bakım kürleri uygulanmalı.

Saç renginizi koruyunYaz öncesi parlak ve canlı saçlar için bakım önerileri...

Yaz ayları ile birlikte havuza ve denize girme sıklığında önemli ölçüde bir artış oluyor. Özellikle doğal olmayan ve koruyucu maddelerin yoğunlukla kullanıldığı havuz suları, saçın kimyasını bozuyor, rengini açıyor ve zarar veriyor. Havuzun bu zararlı etkilerinden korunmak amacıyla yaz öncesinde saçlara bir dizi bakım yapılabilir, hem saçın sağlığını hem de canlı rengini koruması güvence altına alınabilir.

Beslenmenize dikkat edinYaz öncesi parlak ve canlı saçlar için bakım önerileri...

Sağlıklı saçlara sahip olmak sadece düzenli bakım ve dışarıdan uygulanacak ürünlerle mümkün değil. Canlı, parlak ve gür saçlar için düzenli ve sağlıklı beslenme de bir o kadar önemli. Bunun için saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral, aminoasit, protein ve yağları içeren besinler tercih edilmeli.

Düzenli uyuyunYaz öncesi parlak ve canlı saçlar için bakım önerileri...

Uyku, vücudun kendisini dinlendirmesi ve gerekli olan enerjiyi tekrar toplaması için en önemli zamanlardan biri. Düzenli ve aksamayan uyku, sağlıklı saçlar için de gerekli.

Stresten uzak durunYaz öncesi parlak ve canlı saçlar için bakım önerileri...

Stres, kadınların ve erkeklerin günümüzdeki en büyük sorunlarından biri olan saç dökülmesinin ana nedenleri arasında. Bahar yorgunluğu, bahar depresyonu gibi farklı hastalıklarla birlikte ortaya çıkan stres durumu, yaz öncesinde saç sağlığını da olumsuz etkiliyor. Bu nedenle yaza daha sağlıklı ve canlı saçlarla girmek için stresten uzak durmaya çalışın.

Şampuan seçerken dikkatli olunYaz öncesi parlak ve canlı saçlar için bakım önerileri...

Baharla birlikte yaz ayları sürecinde kullanılan şampuanları seçerken dikkat davranmak da fayda var. Saç tipleri ve yapıları birbirinden farklılık gösterdiği için şampuan seçiminde saçın rengine, tipine, kalitesi ve doğasına göre karar vermek gerekiyor. Saçlarınızı dış etkenlere karşı koruyucu ürünler tercih edebilirsiniz. Saç derisine güçlülük ve canlılık kazandırıcı, spesifik anti-DHT aksiyonu, antioksidan ve antienflamatuvar etkilerine sahip şampuanları kullanabilirsiniz.

Saç yıkama zamanınızı değiştirinYaz öncesi parlak ve canlı saçlar için bakım önerileri...

Baharda ve yaz başında, kullandığınız şampuan ve bakım ürünlerinden daha yüksek oranda fayda görebilmek için saçlarınızı akşam yıkamalısınız. Bu şekilde saçı, güneş ışığı, toz, sıcak hava gibi etkilerden koruyarak daha az elektriklenmesini sağlayabilir ve daha dalgalı, hacimli, parlak ve canlı saçlara kavuşabilirsiniz.

Saçlarınızı kestirinYaz öncesi parlak ve canlı saçlar için bakım önerileri...

Saç telleri uzadıkça kırılma, yıpranma ve matlaşma oranı artar. Saç teli üzerindeki kırılmalar, pullanmalar ve çatallanmalar uçlardan başlayarak en üst noktaya kadar ulaşır. Bunun için öncelikle bir kuaföre giderek kırıkları aldırmalı, saçlarınızı kestirmeli ve saç boyunuzu sağlıklı kısımlara kadar kısaltmalısınız.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,348 saniyede oluşturuldu.