Yaza Bu 5 Egzersizle Formda Girin…

Yaza Bu 5 Egzersizle Formda Girin…

Yazın sıcak yüzünü iyiye hissettirdiği şu günlerde birçok kadında ‘hızlı kilo verme isteği’ oluştu. Düz bir karın, sıkı kalçalar, incecik bel hayalleri süslüyor. Biz de sizin için yaza formda ve fit girmenizi sağlayacak 5 egzersizi derledik…

Yaza Bu 5 Egzersizle Formda Girin...Öncelikle önemli olanın hızlı kilo vermek değil, sağlıklı kilo verip bunu korumak olduğunu hatırlatalım. Çok kısa vadede sağlıksız verdiğiniz kilolar, incelmenizi sağlayacak olan yağdan değil de kas ve su kütlenizden oluşur. Bu şok diyetlerle verilen kilolar yine çok kısa bir sürede sizi bularak vücudunuzda deformasyona ve kas kaybına sebep olabilir.

İşte yaza formda gireceğiniz 5 egzersiz:

Squat:
Yaza Bu 5 Egzersizle Formda Girin...Evde, bahçede ya da yürüyüşte kolayca yapacağınız bu etkili egzersiz kalça ve basenlerinden şikayetçi kadınlar için.
Olduğunuz yerde bacakları ve kolları omuz hizasında açıp, oturma pozisyonuna gelene kadar çöküp kalkın. Egzersizi 15 kez tekrar edip 2 set yapın. Düzenli olarak squat yapanlar setleri artırabilir.

Sprinter:Yaza Bu 5 Egzersizle Formda Girin...
Bu egzersiz ise karın kaslarınızı ve bacaklarınızı çalıştırarak forma girmenize yardımcı olacak.
Kollarınız yerde olacak şekilde yere sırtüstü uzanın. Bacaklarınızı düz uzatıp topuklarınızı 15-30 santim yerden kaldırın. Oturma pozisyonuna kalkarken sol dirseğinizi kaldırıp bükün ve sağ dizinizi göğsünüze doğru hızla çekin. Başlangıç pozisyonunuza dönün, bacakları yukarıda tutarak hareketi zıt kol ve bacakla tekrarlayın. Hareketi 10 kez tekrarla 3 set yapın.

Shoulder press:Yaza Bu 5 Egzersizle Formda Girin...

Kollarınızı ve omuzlarınızı çalıştırıp şekle sokacak bu egzersiz için sadece bir çift dambıla ihtiyacınız var.
Dambılları omuzlarınızın üzerinde tutun. Avuç içleriniz aynı yönde, ayaklarınız omuz genişliğinde açık ve dizleriniz hafif bükülü olmalı.
Kollarınızı başınızın üzerinde düz oluncaya kadar kaldırın. Bir saniye durduktan sonra ağırlıkları 3 saniyede omuz hizanıza indirin. Hareketi 8 tekrar ile 3 set yapın.

Plank:Yaza Bu 5 Egzersizle Formda Girin...

Plank hareketinde duruş çok önemlidir. Yanlış pozisyonlar belinizin sakatlanmasına sebep olabilir. Ya da günlerce hareketi uygulayıp hiçbir verim alamayabilirsiniz. Bu yüzden mutlaka duruşunuzdan emin olduktan sonra hareketi uygulayın.
Yere yüzüstü uzanın tam bir duruş alın, ayaklarınız birbirine yakın olmalı. Ayak uçlarınız ve dirseklerinizin üzerinde olacak şekilde durun. Boynunuz rahat ve yere bakıyor pozisyonda olmalısınız. Kalçalarınızın ise aşağı doğru düşmemesi gerekiyor.Yaza Bu 5 Egzersizle Formda Girin...

Avuç içleriniz yukarı bakacak şekilde dirseklerinizin üzerinde durun. Karın kaslarınız içeri doğru çekilmişken sağ kolunuzu öne doğru uzatın ve tekrar dirseğinizi yere getirin. Unutmayın, sırtınız her zaman düz pozisyonda olmalı. Hareketi her bir taraf için 20 kez tekrarlayın.

Hip Raise:Yaza Bu 5 Egzersizle Formda Girin...

Karın kası bölgesinin tamamını çalıştıracak bu egzersiz oldukça etkilidir. Sıkı bir karın kasına sahip olmak için hareketi düzenli olarak yapabilirsiniz. Düz bir zemine sırt üstü uzanın ve kollarınızı iki yana uzatın. Dizlerinizi 60 derece kıvırın ve topuklarınızı yere paralel olacak şekilde kaldırın. Sırtınızı ve kollarınızı sabit olacak şekilde dizleriniz göğsünüzün üzerine gelecek şekilde kalçalarınızı yerden kaldırın.

Karın kaslarınızı kasın ve sonra başlangıç pozisyonuna dönün.Yaza Bu 5 Egzersizle Formda Girin...

Eğer omurga, bel ve boynunuzla ilgili herhangi bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza danışmadan bu egzersizleri yapmamalısınız.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,480 saniyede oluşturuldu.