Yılın modası Rapunzel ruhu…

Saçlarınızı kısacık kestirmek istiyorsanız, bunu erteleyin. Çünkü bu yılın modası; Rapunzel’in upuzun saçları…

Saçını hapsedildiği kuleden sarkıtıp yasaklı sevgilisini yanına çıkartan masal kahramanı Rapunzel, uzun saçları ile kız çocuklarının hayallerinde hep bir köşede durmuştur.

İşte modacılar, 2004-2005 sonbahar/kış saç modasında masal kahramanı güzeller güzeli Rapunzel’in uzun saçlarından esinlendi.

“Kadını kadın yapan uzun saçlarıdır” görüşünde birleşen saç tasarımcıları, bu yıl uzun saçın yılı olduğunu belirtiyor. Uzun saçın her kıyafetle çok rahat kullanılabileceğini ifade eden tasarımcılar, kâküllerin ise bu yıl vazgeçilmez olacağını söylüyor. Renklerde özellikle kızıl ve kahverenginin hâkim olacağını belirten tasarımcılar, kadınları saçlarını uzatmaya davet ediyor.

Örgüler bu yıl da moda

İba Kuaför ve Güzellik Merkezi’nin usta tasarımcılarından Halil Yılmaz, mor ve siyahın hâkim renk olduğunu söylüyor. Farklı tonların kullanılmasının saçlara daha gizemli bir hava kazandırdığını belirten Yılmaz, örgülerin bu yıl da saç modasına damga vuracağını belirtiyor. Yılmaz, özellikle dağınık örgülerin bu sezonun gözdelerinden olacağını ifade ediyor.

Güçlülük ön planda

Erbil Saç Tasarım’ın başarılı kuaförlerinden Alper Yetişir ise bu yılın modasında güçlü kadının ön plana çıktığını söylüyor. Yetişir, modanın uzun saç olduğunu belirten meslektaşlarının aksine, bu yıl favorisinin erkeksi kesimler olduğunu belirtiyor.

Kâküller belirgin

Sacha Güzellik Merkezi’nin usta saç tasarımcılarından Semih Bizimtuna, saçlarda bu yıl gizemli bir havanın hâkim olduğunu söylüyor. Kâküllerin ön planda olduğunu belirten Bizimtuna, asimetrik şekilde kesilen uzun saçların bu yıl favorisi olduğunu ifade ediyor. Renklerde mürdüm ve böğürtlen gibi tonlarının hâkim olduğunu söyleyen Bizimtuna’ya göre, siyah bu yıl yine gözde.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,614 saniyede oluşturuldu.