Yoga ile Genç Görünmek…

Yoga ile Genç Görünmek…

Yoga, duruş, nefes alıp verme ve yoğunlaşma (konsantrasyon) üzerine kurulmuş olan yoga, bedenle zihnin birlikteliğini, bütünlüğünü içerir.
Kökeni eski Hint şehir uygarlıklarına kadar inen yoganın amacı kişinin bedensel, duygusal, zihinsel açıdan yetkinleşmesi ve kendi iç barışını, iç özgürlüğünü gerçekleştirmesidir.

Yoga ile Genç Görünmek...Birçok dalı olan yoga öğretisinin beden ile ilgili olan kısmına ‘Hatha yoga’ adı verilmektedir. Hatha yoga duruşları stresten, gerginlikten, sıkıntıdan kurtulmaya birebir.

Bedende biriken gerginlikleri, olumsuz enerjiyi attıkça bu zihne de yansıyor. Daha berrak, daha sakin, daha kıvrak bir zihne kavuşuluyor.
Yogayla daha az öfkelenir, daha hoşgörülü olursunuz. Daha çok kendinize güvenir, ruhsal sorunlarınızla daha kolay baş edebilirsiniz. Bedeni derin dinlendirmek sizi canlandırır, kendinizi dana çevik, daha enerjik hissedersiniz.Yoga ile Genç Görünmek...

Uykunuz daha düzenli olur, kan dolaşımınız hızlanır, cildiniz daha güzel bir görünüme kavuşur.
Yoga ustaları “İnsanın yaşını belirleyen yaşadığı yıllar değil, esnekliğidir” der.

Vücudunuz ne kadar esnekse o kadar gençsinizdir. Esnek olmayan bir vücut gerçek anlamda sağlıklı ve güzel değildir. Yoga sayesinde esnekliğinizi artırdıkça bedeninizi kullanma kapasitenizi de artırır, daha az enerjiyle daha çok iş yapabilirsiniz.

Bedensel esneklik kazanmak aynı zamanda kas ağrılarını önler ve tansiyonu düzenlemektedir. Aynı zamanda duruşunuz düzelir, bu da bedende denge duygusu oluşmasına neden olumaktadır.Yoga ile Genç Görünmek...

Dağınık veya dengenizi yitirmiş olmak yerine, bedeni üzerinde yoğunlaşabilen, tedirginlik, eksiklik, telaş gibi duyguları kolayca bertaraf edebilen bir yapıya, bir iç dengeye kavuşursunuz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,499 saniyede oluşturuldu.