Yüz germe ameliyatlarında yeni bir yaklaşım…

‘MACS Facelift’ uygulamasında gençleşme çok net bir şekilde görülüyor.

Tıptaki gelişmelere paralel olarak yüz germe ameliyatları da yeni teknikler sayesinde başarısını artırıyor. Bu alanda yeni bir yaklaşım olan ‘MACS Facelift’ konusunda Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. İrfan Aydın bizleri bilgilendirdi.

Klasik yüz germe ameliyatı, uygun hastalar için hala yerini korusa da, yüz deformiteleri (şekil bozuklukları) ileri boyutta olmayan hastalarda kısa izli ‘Short Scar Face Lift’ ameliyatı tercih sebebidir. Günümüzde yapılan klasik yüz germe ve ‘Short Scar Face Lift’ yüz germe ameliyatları hastanın ihtiyacı doğrultusunda çok fazla ameliyat tekniğini ve çeşitliliğini barındırsa da, ‘MACS Facelift’ ameliyatı uygun hastalarda yeni tedavi yöntemidir. Bu ameliyat, 2-2.5 saat sürüyor ve sedasyon altında lokal anestezi ile yapılabiliyor.
Klasik ameliyatlara kıyasla izi az, komplikasyon oranı düşüktür ve günlük hayata daha hızlı dönüş yapılmasını sağlar. Ameliyatta çene çizgisi kontürü askı dikişleri ile sağlanırken, ameliyat izi sadece ön kulak hattında kalır.

Bu işlem kimlere yapılabilir?

– Otuzlu yaşlarda ve klasik hastaya oranla genç,

– Riskli ve karışık işlemleri istemeyen,

– Yaşlanmanın erken belirtilerinden kurtulmak isteyen,

– Deri elastikiyeti yüksek olan kişilere yapılabilir.

Uygulamanın avantajları

– Gençleşme bariz bir şekilde görülür.

– Kalıcıdır.

– Basit lokal anestezi ile yapılan soft bir uygulamadır.

‘MACS Facelift’ ameliyatının sonuçları çok ilgi çekince, kısa zamanda yeni ameliyat tekniği de geliştirildi.‘Extended MACS Facelift’ ameliyatı adı verilen yeni bir işlem ile yanak ve boyun etkisi yanında, elmacık kemiği belirginleşmesi ve orta yüz gençleşmesi de yapılıyor.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,517 saniyede oluşturuldu.