Yazın En İyi Ara Öğünü: Dondurma!

Yazın En İyi Ara Öğünü: Dondurma!

Yaz aylarında diyet yapmanın zor olduğu düşünülür ama beslenme düzeninizde yapacağınız ufak değişikliklerle formunuzu koruyabilirsiniz…

UYANINCA SU İÇİNYazın En İyi Ara Öğünü: Dondurma!

Sabah uyanır uyanmaz iki bardak su için. Aç karnına içilen su, sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasını sağlayacaktır. Eğer mümkünse kahvaltı öncesinde yarım saat açık havada yürüyüş yapın. Bu aktivite gün içerisinde metabolizmanızın daha iyi çalışması konusunda size yardımcı olacaktır. Daha sonra ise güne iyi bir kahvaltı ile başlayın.

ARA ÖĞÜNDE DONDURMAYazın En İyi Ara Öğünü: Dondurma!

Kahvaltıdan sonra öle yemeğinden önce ara öğün olarak dondurma yiyebilirsiniz. 2 top dondurma ara öğünde hem sizi ferahlatacak hem de dengeli kalorisiyle vücudunuz için hafif bir alternatif ara öğün olacaktır.

ÖĞLEN TEK TABAKYazın En İyi Ara Öğünü: Dondurma!

Öğle yemeklerinde mümkün olduğunca tek tabak kullanın. Yemeğe bir kase çorba ile başlayın. Eğer çorba içmek istemiyorsanız 1-2 porsiyon meyve de olabilir. Ya da 1 tabak makarna veya bulgur pilavı; yanında et, tavuk, balık gibi protein içeriği yüksek yiyecekler seçin.

Öğleden sonra tatlı yerine ara öğün olarak meyveli dondurma tercih edin. Bu sizi akşam yemeğine kadar tok tutacaktır.

AKŞAM YEMEĞİNİ HAFİF GEÇİRİNYazın En İyi Ara Öğünü: Dondurma!

Akşam yemeğinde daha çok balık ve tavuk siparişi verin. Yalnız balığın yanında Amerikan salatası, kızartma ve mayonezli mezeler almayın. Bunların yerine zeytin yağlılar, yoğurtlu mezeler ve deniz börülcesi tercih edin. Karides, kalamar, ıstakoz, midye gibi kabuklu deniz mahsulleri de aşırı kalori içermektedir. Bu yiyecekleri çok seviyorsanız ızgara balık ile birlikte haftada sadece iki akşam tercih edin.

Akşam yemeğinden sonra 1-2 porsiyon meyve ya da 2 top dondurma yiyebilirsiniz. Yine aşırı açlık hissedenlere günde 1 porsiyon meyve ya da yağlı tohumlar önerilebilir.

GÜNDE 1 TANE SODA İÇİNYazın En İyi Ara Öğünü: Dondurma!

Yazın vücudun su tutmasından kaynaklanan şişkinliklerden kurtulmak için sindirimi düzenleyen bitkisel çaylardan tüketebilirsiniz. Mesela ısırgan otu çayı, rezene çayı, yeşil çay veya ada çayı içebilirsiniz. Ayrıca günde 1 tane soda içmek de çok faydalı olacaktır.
Not: hipertansiyon ve böbrek problemleriniz yoksa günde 1 2 şişe maden suyu hem yazın sıcaklardan terle kaybettiğiniz mineralleri yerine koyacaktır hem de iyi bir kalsiyum kaynağıdır.

UNUTMAYIN!Yazın En İyi Ara Öğünü: Dondurma!

* Güne iki bardak su içerek başlayın.
* Kahvaltı öncesi acil şeker ihtiyacınızı karşılamak ve iştahınızı önlemek üzere bir parça meyve ya da 1 top dondurma tercih edin. 1 dilim karpuz , 1 porsiyon kiraz ya da meyveli dondurma çok iyi bir seçenek olabilir.
* Kalorili et yemeklerinden uzak durun. Mümkün olduğunca az yağlı ve sossuz et yemeklerini yemeğe çalışın. Karbonhidrat olarak da bulgur pilavını tercih edin.
* Gün aşırı 3 top dondurma yiyebilirsiniz. Ancak dondurmanızı yemeklerden bağımsız olarak ara öğünlerde yemeye özen gösterin.
* Akşam öğünlerini erken ve az yemeye dikkat edin. Et, tavuk, balık gibi protein kalitesi yüksek yiyecekler seçin. Protein içeren yiyecekler açlık duygusunu çok güzel bastırır. Ayrıca metabolizmayı da iyi çalıştırır. Proteinlerin yanında zeytinyağlı sebzeler almakta fayda var.
* Kızartmalardan kesinlikle uzak durun.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,596 saniyede oluşturuldu.